29 / 06 / 2022

Ali İpek kimdir?

Ali İpek kimdir?

MHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali İpek kimdir? Ali İpek, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? İşte MHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali İpek'in biyografisi...Ali İpek kimdir?

MHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali İpek 1955 yılı doğumlu. Kasım 2005 - Haziran 2010 süreci ile Denizlispor Kulübü'nün başkanı, eski futbolcu, iş adamı.


01.08.1955 Denizli doğumlu olan Ali İpek ilk-orta-lise tahsilini Denizli'de tamamladıktan sonra, Atatürk Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme bölümünden mezun olmuştur.


1980 yılında Oluklu Mukavva ve Kutu sektörüne adım atan Ali İpek, genç yaşlarından itibaren Futbol dalında Oyuncu, İdareci ve Başkanlık kademelerinde çeşitli görevler almıştır.


Birçok kez Yönetim Kurulu üyeliği de yaptığı Denizlispor'da 1990-92 yılları arasında başkanlık görevinde de bulunmuştur.


A Milli Futbol Takımımızın Dünya 3.sü olduğu dönemi de kapsayan 1997-2004 yılları arasında Haluk Ulusoy Başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almış, bu dönemde Türkiye ve Denizli'de Futbol'un gelişmesine büyük katkılar sağlamıştır. Haluk Ulusoy'un 25 yıllık arkadaşıdır.


İş hayatına Denizli Organize Sanayi Bölgesinde kurulu Oluklu Mukavva ve Kutu fabrikasında devam etmektedir.

Eski Denizlispor Kulübü Başkanı olan Ali İpek evli ve iki çocuk (Tuna ile Mine) babasıdır.