Alinur Aktaş: Bursa’nın değerine değer katacağız!

Alinur Aktaş: Bursa’nın değerine değer katacağız! Alinur Aktaş: Bursa’nın değerine değer katacağız!

Bursa’nın geleceği için hizmette koordinasyona büyük önem veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçe belediyesi ziyaretlerini Yıldırım Belediyesi'yle sonlandırdı.,

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçe belediyelerine yönelik yaptığı teknik inceleme ziyaretlerini Yıldırım Belediyesi ile noktaladı. Başkan Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ile Yıldırım Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nde görüştü. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Bursa Büyükşehir ve Yıldırım belediyeleri bürokratlarının da katıldığı toplantıda, Bursa’nın önemli ilçelerinden biri olan Yıldırım’daki devam eden hizmetler ve yapılacak olan projeler masaya yatırıldı. Başkan Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı Edebali’den Yıldırım’da yapılması hedeflenen kentsel dönüşüm ve tasarım çalışmaları hakkında detaylı bilgiler aldı.

 

Bursa için heyecanla çalıştıklarını belirten Başkan Aktaş, ilçenin Büyükşehir Belediyesi’nden beklentilerini aldıklarını, devam eden ve yapılması düşünülen projelerle ilgili istişarelerde bulunduklarını dile getirerek, “Bugün, 17. ve son ilçemiz olan Yıldırım İlçesi’nin çalışmalarını irdeliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak, ne yapmak istiyoruz ve kalan sürede neler yapacağız bunları anlattık. Yıldırım Belediyesi’nin yaklaşık 4 yıllık sürede yapılanları da anlatıldı. Kamulaştırılması gereken yerler, yapılması gereken çalışmalar, geciken çalışmalar veya çalışmalarda oluşan aksaklıkların nedenlerini değerlendirdik” dedi.

 

“Yıldırım yol haritasını belirlemiş”

 

Kentsel dönüşüm konusunu değerlendiren ve ilçede yoğun olan kötü binalardaki yaşamın vatandaşların kaderi olmadığını belirten Başkan Aktaş, “Yıldırım Belediye Başkanı’mız ve ekibini, Yıldırım’daki kentsel dönüşümlerle alakalı hazırlıklı gördük. Kısa metrajlı işlerden ziyade daha uzun vadeli çalışmalar yapılmış ve yol haritası belirlenmiş. Bu yüzden kutluyorum. İnşallah dişli çark uyumu misali Büyükşehir ve ilçe belediyesi uyumuyla bu hizmetleri Yıldırım sakinlerine daha fazla hissettiririz” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak bu sürece ne ölçüde destek verebileceklerini de dile getiren Başkan Aktaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak 17 ilçenin koordinatör belediyesiyiz. Altyapı hizmetleri, ulaşım, çevre ve turizmle ilgili faaliyetlere destek vermek durumundayız. Elimizdeki bütçelerin elverdiği oranda, tabii ki sınırlarını zorlayarak, beraberinde de yap-işlet-devret projelerle, Yıldırım’da eğitim, sağlık ve birçok konuyla ilgili daha birçok konuya imza atacağız” dedi.
 

“Ortak akılla hizmet önemli”

 

Yıldırım Belediye Başkanı Edebali de yerel hizmetleri yaparken Bursa Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin koordinasyonunun önemli olduğunu söyledi ve “Ortak akılla hareket etme ve yapılacak hizmetleri planlarken Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyesinin ilgili konuda mütabık kalması daha önemli. Başkan Aktaş’ın bu diyaloğu göstermiş olması, ekiplerimizin tanışması, yapılacak hizmetleri karşılıklı görüş alışverişiyle tahlil etmemiz, yapılması gerekenleri aciliyet sırasına göre planlamamız çok değerli” dedi.

 

Yıldırım İlçesi’nin potansiyeli itibariyle önemli bir ilçe olduğunu da dile getiren Başkan Edebali, Başkan Aktaş’a plaket verdi. Toplantının ardından, Başkan Aktaş ve Edebali, Yıldırım Belediyesi’nin ilçeye değer katan Selçuk Hatun Termal Tesisi’ni de yerinde inceledi.