Alsancak'ta TCDD'ye ait bahçe duvarı yıkılıyor!

Alsancak'ta TCDD'ye ait bahçe duvarı yıkılıyor! Alsancak'ta TCDD'ye ait bahçe duvarı yıkılıyor!

Alsancak’ın girişinde trafiğin sıkışmasına neden olan TCDD’ye ait bahçe duvarı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın talimatıyla yıkılıyor. Yol, yıkımın ardından çift şeritli olacakUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatıyla, Alsancak girişinde daralan yolun genişletilmesi için TCDD'ye ait bahçe duvarının yıkılmasına başlandı. TCDD ile Büyükşehir arasında imzalanan protokol gereği 25 metre uzunluğundaki duvar, 30 gün içinde 1.5-2 metre geriye çekilerek yol çift şeritli hale getirilecek.


Trafik sıkışıyordu 


Alsancak girişinde yolun daralması nedeniyle yıllardır yaşanan trafik sıkışıklığının çözümü için harekete geçildi. TCDD'ye ait bahçe duvarının yıkılıp, yola bir şerit daha eklenmesini sağlayacak protokolün imzalanmasının ardından çalışmalar başladı. 30 gün içinde duvar bir metre geriye çekilecek ve yol çift şeritli hale getirilecek.


Protokol imzalanmıştı 


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir'de Alsancak girişinde yolun daralması nedeniyle yıllardır yaşanan trafik sıkışıklığına çözüm olacak protokolün bir an önce imzalanması için 19 Nisan'da talimatını verdi. TCDD Genel Müdürlüğü ile  İzmir  Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol sonrası dün TCDD'ye ait bahçe duvarı yıkıldı. Protokole göre belediye, Vahap Özaltay Meydanı ile Alsancak Gar önü arasındaki yolu iki gidiş, geliş olarak düzenleyecek.


TCDD 3. Bölge Müdürü Murat Bakır, 25 metre uzunluğundaki duvarın 1.5-2 metre geriye çekileceğini, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yıkım ve yapım çalışmalarını 30 iş gününde tamamlayacağını söyledi. Bakır, su ve elektrik tesisatının da düzenlenmesinin ardından, duvarın daha iç taraftan yeniden örüleceğini ve TCDD kreşi ile Kilise arasında kalan yolun gidiş geliş dört şeride çıkarılarak trafiğin rahatlatılacağını dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de çalışmaları trafiği aksatmamak için daha çok geceleri yaparak, yolu bir an önce dört şerit olarak açmak istediklerini belirtti.