Altan Elmas yeniden KONUTDER başkanı seçildi!

Altan Elmas yeniden KONUTDER başkanı seçildi! Altan Elmas yeniden KONUTDER başkanı seçildi!

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nde (KONUTDER) 2 yıldır başkanlık görevini sürdüren Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, KONUTDER Olağan Genel Kurulu’nda oy birliğiyle ikinci kez KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. 

9 Haziran 2011'de Türkiye’deki markalı konutların önemli bir kısmını üreten firmaların bir araya gelmesiyle gayrimenkul sektörünün sesini daha güçlü duyuracak ve sağlıklı büyümesinin önünü açacak bir platform olarak kurulan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nde (KONUTDER) Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. 29 Mart 2017 tarihinden beri KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Z. Altan Elmas, oy birliğiyle ikinci kez KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Sektörün sesi olmaya devam

İkinci kez Konutder Başkanı seçilen Z. Altan Elmas, ”Konutder olarak Türkiye’nin zor zamanlarında elimizi taşın altına koymaktan çekinmedik. Sektörün ortak hareket etmesi için canla başla çaba gösterdik. Sorunların çözümünde Bakanlıklarla görüşmelerde sektörün sesi olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Kamuyla STK’lar arasında köprü olduk. Pek çok başarılı kampanya ve regülasyonun hayata geçmesini sağladık. Yeni dönemde bu hizmetlerimize aralıksız devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

300 binin üzerinde konutun inşasına imza attı

Türkiye’deki markalı konut üreten bir çok kurumsal gayrimenkul geliştiricisi firma Konutder üyeleri arasında yer alıyor. Alfabetik sırayla Ağaoğlu, Artaş İnşaat, Arven Yapı, Çukurova Gayrimenkul, Dap Yapı, Demir İnşaat, DKY İnşaat, Ege Yapı, EYG Grup, FerYapı, Garanti Koza, Gürallar Yapı, İş GYO, Kuzu Grup, Mesa Mesken, Nef, Sinpaş GYO, Solid İnşaat, Soyak Yapı, Sur Yapı, Torunlar GYO bugüne kadar yüzlerce projenin inşasına imza attı.

Türkiye ekonomisine katma değer üretmeye devam

Sektörün sesini daha güçlü duyurmak ve sağlıklı büyümenin önünü açmak için kurulan Konutder, sektörde faaliyet gösteren, ortak amaçları olan ve ortak sorunlara çözüm üretme iradesi olan firmaların ilk kez bir araya geldiği bir sivil toplum örgütü oldu. Türkiye ekonomisi için üretmeye ve istihdam oluşturmayı sürdürüyor. 


Pek çok kampanyaya öncülük etti

Sektörün sorunlarını tespit ederek çözümler geliştiren Konutder, bugüne kadar pek çok kampanya ve regülasyonun gerçekleşmesinede  öncülük etti. Özellikle finansal saldırıların yoğunlaştığı 2018 yılında iki önemli kampanya düzenlendi; bunlardan ilki diğer STK’larla birlikte Konutder öncülüğünde yapıldı. Diğeri de Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Murat Kurum’un da katılımıyla ve Emlak Konut’un desteğiyle yine Konutder öncülüğünde gerçekleştirilenTürkiye için Kazanç Vakti Kampanyasıydı. Ayrıca kamu bankalarının faizleri 0,98’e çektiği kampanya süreçlerinde de Konutder öncü oldu. Konutder üyelerinin geniş katılımıyla Almanya’da gerçekleştirilen gayrimenkul fuarında başarılı sonuçlar alındı.

 

Altan Elmas kimdir?