06 / 07 / 2022

Altında neler oluyor. Ons altın durdu gram koptu gidiyor

Altında neler oluyor. Ons altın durdu gram koptu gidiyor

Dolar ve dünya piyasasındaki dengesizliğin yavaşlattığı altında bugün ons altın yükselişe ara vererek değer kaybederken gram altının fiyatı yükselişine devam etti. Gram altının fiyatı gün içinde 969 lirayı gördü. Ons altın ise bugün yüzde 0,46 oranında düşüş yaşadı.Altının ons fiyatı 5 gün boyunca aralıksız yükselişini sürdürürken; bugün değer kaybetti. 

Altın fiyatlarında yaşanan gerilemede Fed sıkılaşma politikasında agresifleşeceği öngörüsüyle dolar endeksinin yükselmesi etkili oldu. 

Dolar endeksi; gün içerisinde 102,13 seviyesine kadar yükselirken yüzde 0,21 oranında yükselişle 102,06 seviyesini gördü.

Ons altın gün içerisinde en yüksek bin 868 dolar seviyesini, en düşük ise bin 856 dolar seviyesini görürken; yüzde 0,46 oranında düşüşle ortalama bin858 dolardan işlem gördü.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.