12 / 08 / 2022

Altındağ Çamlık Aile Sağlığı Merkezi açıldı!

Altındağ Çamlık Aile Sağlığı Merkezi açıldı!

Çalışmalarına son sürat devam eden Altındağ Belediyesi, Çamlık Aile Sağlığı Merkezi'ni hizmete açtı.Altındağ Belediyesi, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Altındağ Belediyesi tarafından Çamlık Mahallesi'nde hayata geçirilen Çamlık Aile Sağlığı Merkezi ile Battalgazi Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Evliya Çelebi Parkı törenle hizmete açıldı. Altındağ Belediyesi'nde yer alan habere göre, vatandaşların rahat ve modern bir yaşam sürmeleri için, mahallelerin ihtiyaçlarını belirleyip proje ve yatırımlarına devam ettiklerini file getiren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "İlçemize bugüne kadar 9 aile sağlığı merkezi ve 60 park kazandırdık. Altındağlı vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine hızlı ve kolay şekilde ulaşabilmeleri için, her mahallemize aile sağlığı merkezi yapıyoruz. Her şeyi Altındağlıların refahını için..." dedi.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Çamlık Aile Sağlığı Merkezi ve Evliya Çelebi Parkı açılış törenine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, AK Parti  Ankara  Milletvekili Zeynep Yıldız, AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Özkan Ünal, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, Altındağ Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Özkan Ünal: "Hastanelerin yükü azalacak"


Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Özkan Ünal da böyle bir merkezin vatandaşlar kadar, sağlık çalışanları için mutluluk vesilesi olduğunu belirtti.Ünal sözlerine şu şekilde devam etti:

"Sağlık çalışanlarının hizmet verimi çalıştığı yere bağlıdır. Burası hem yeni, hem ferah, hem de bahçesi olan tam donanımlı bir merkez. Sağlık çalışanlarına da burada büyük görev düşüyor. Altındağlı vatandaşlar artık ilk önce bu merkezlere gelip tedavi olacak. Bu sayede hastanelerin yükü ve kalabalığı azalacak. Böylelikle sağlık hizmetleri konusunda daha çok verim alınacak. Bu güzel merkez için Başkanımız Veysel Tiryaki'ye teşekkür ediyor, herkese hayırlı olmasını diliyorum."

Protokol konuşmalarının ardından dualarla sağlık merkezinin ve parkın açılışı yapıldı. Altındaü Çamlık Aile Sağlığı Merkezi'ni gezen protokol, merkezde verilecek sağlık hizmetleri hakkında bilgi aldı.