08 / 08 / 2022

Üsküdar Fatih Aile Sağlığı Merkezi açıldı!

Üsküdar Fatih Aile Sağlığı Merkezi açıldı!

Üsküdar Yavuztürk Mahallesi Fatih Camii altında hizmet verecek olan Fatih Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı.Yatırımlarına son sürat devam eden Üsküdar Belediyesi, Fatih Aile Sağlığı Merkezi'ni hizmete açıldı.

Üsküdar Belediyesi'nde yer alan habere göre, Kur'an tilavetiyle başlayan programda İstanbul İl Halk Sağlığı Müdürü Abdullah Emre Güner ve Ak Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan'ın selamlama konuşmalarından sonra kürsüye gelen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen "Cami, bilgi evi, kuran kursu derken nihayet sağlık ocağımızı  da hizmete açıyoruz. Kültürümüzde cami sosyal yaşamın merkezidir, bunu sürdüren bir eser ortaya çıkmış oldu. Türkiye'de az rastlanan bir kapasitede tam 56 ünitelik Yavuz Selim Diş Sağlığı Merkezi'ni de çok yakında açacağız, bütün bu projelerdeki katkılarından dolayı İl Sağlık Müdürlüğümüze  çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Mahalle sakinlerini Yavuz Selim Parkı'nın cumartesi günkü açılışına davet ederek konuşmasını tamamlayan Başkan Hilmi Türkmen'den sonra Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoglu da kısa birer konuşma gerçekleştirdi.