Altındağ Çinçin Mahallesi’nde 2 dev tesis açılıyor!

Altındağ Çinçin Mahallesi’nde 2 dev tesis açılıyor! Altındağ Çinçin Mahallesi’nde 2 dev tesis açılıyor!

Altındağ Belediyesi, “Ankara’nın Teksas’ı” olarak nitelendirilen Çinçin Mahallesi’nde hayata geçirdiği 2 dev tesisi bugün açıyor.Altındağ Belediyesi, “Ankara’nın Teksas’ı” olarak nitelendirilen Çinçin Mahallesi’nde hayata geçirdiği 2 dev tesisi bugün açıyor.


Altındağ Belediyesi, 2005 yılından bu yana "Ankara'nın Teksas'ı" olarak bilinen Çinçin Mahallesi'nde büyük bir dönüşüm gerçekleştirdi. Gecekonduları temizlenen, yolları açılan mahallede Altındağ Belediyesi tesislerinin de hizmete girmesiyle, bölge bambaşka bir görünüme kavuştu.Yepyeni başlangıçların adresi olan Çinçin, artık karanlık geçmişine sünger çekiyor. Altındağ Belediyesi tarafından yapılan yüzme havuzu ve spor kompleksi ile Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi, bugün saat 14.30'da açılıyor.


ÇOK İSTEK ALDIK

Daha önce 3 havuz projesini Altındağ'a kazandırdıklarını belirten Başkan Veysel Tiryaki, özellikle çocuk ve gençlerin bu spor tesisinden faydalanmasını çok arzu ettiğini belirtti. 2007 yılında açılan Su Parkı'nın Altındağlı vatandaşlardan yoğun talep gördüğünü ifade eden Başkan Tiryaki, "Bu konuda o kadar çok istek aldık ki, Altındağ'a yeni havuzlar kazandırmaya devam ediyoruz. Karapürçek Mahallesi'ndeki Su Parkı, 9 yıldır Altındağlılar'ın hizmetinde… Ali Ersoy Mahallesi'ne yaptığımız yeni tesisle ise Altındağ'a çok önemli ve çok gerekli bir mekanı daha kazandırmış olduk. Şimdi Gültepe Mahallesi'ne kazandırdığımız bu spor tesisi ile Altındağlılar'a sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazandırmaya devam ediyoruz" dedi.


Sabah