Çukurova Balkon

Altınordu Otobüs Terminali ne zaman açılacak?

Altınordu Otobüs Terminali ne zaman açılacak? Altınordu Otobüs Terminali ne zaman açılacak?

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Altınordu Otobüs Terminali'nin inşaatı devam ediyor. Projenin 2018 yılında hizmete açılması planlanıyor.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!Ordu Büyükşehir Belediyesinin şehrin ulaşım planlaması için hayata geçirdiği yatırımlarından biri olan Altınordu Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde çalışmalar tam gaz devam ediyor. 

 

Temel çalışmalarının sürdüğü projenin 2018 yılında hizmete gireceğini söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Kendi elektriğini de üretecek olan yeni terminalimiz ile birlikte özellikle şehir trafiğinde yoğunluk oluşturan ilçe minibüsleri tek çatı altında toplanacak” diye konuştu. 


KENT İÇİN ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇ 

 

Altınordu ilçesi Eskipazar mevkiinde  TOKİ  ve Memurkent konutlarının bulunduğu bölgede hayata geçirilen Altınodru Terminal Projesi’nin 2018 yılında hizmete girmesi için yoğun bir mesai harcanıyor. 

Toplam 22 bin metrekarelik alan üzerine hayata geçirilen yeni terminal ile birlikte kentin uzun yıllar beklentisi olan önemli bir hizmet daha hayata geçmiş olacak. Altınordu ilçe merkezinde kısıtlı bir alanda hizmet veren eski otogarın yaşanan yoğunluğu kaldıramamasından dolayı büyük bir ihtiyaç olarak görülen yeni otogar için Büyükşehir Belediyesi hummalı bir çalışma yürütüyor.  


İLÇE MİNİBÜSLERİ BURADA TOPLANACAK 

 

Başkan Yılmaz, 25 Milyon TL’ye mal olacak olan yeni otogarda inşaatın tüm hızıyla devam ettiğini ve projenin sadece şehirlerarası otogar olarak değil kentin günlük ulaşım ihtiyacında hizmet veren ilçe minibüslerinin de toplanma alanı olacağını belirterek, “3 bin 177 m2lik terminal binasından oluşan projede 18 adet kırsal terminal park alanı (ilçe minibüsü), 32 adet otobüs park alanı (şehirlerarası), 54 adet minibüs park alanı, 16 adet midibüs park alanı, 90 araçlık kapalı otopark, 60 araçlık açık otopark, 28 adet peron, 2 adet kafeterya ve 6 adet dükkân bulunuyor” diye konuştu. 


İnşaatı başladığı tarih itibariyle 450 gün içerisinde tamamlanarak 2018 yılında hizmete girecek yeni Altınordu otogarının kendi enerjisini üretecek örnek bir proje olarak da gösterildiğini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Hayata geçireceğimiz proje, standardı yüksek güneş panelleri sistemiyle yıllık tahmini 322.000 KW elektrik üretecek. Bu kapsamda güneş enerjisi sistemiyle kendi elektriğini üretecek, ısı pompasıyla da ısıtma ve soğutma sistemini sağlayacak çevre dostu bir bina kurgulandı” dedi.