19 / 08 / 2022

AND Anadolu Gayrimenkul'ün Maher Holding’e devri gerçekleşti!

AND Anadolu Gayrimenkul'ün Maher Holding’e devri gerçekleşti!

AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları AŞ’nin Maher Holding’e devir işlemleri tamamlandı.AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’nin Maher Holding’e devri gerçekleşti. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’nin yüzde 100 oranındaki hisselerinin devri, Maher Yatırım Holding A.Ş.’nin iştiraki olan Quick Sigorta AŞ ve Corpus Sigorta A.Ş. şirketlerine gerçekleşti.Bu devir işlemi sonrasında AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’nin aktifinde yer alan AND Kozyatağı binasının mülkiyeti ve bina yönetimi, Quick Sigorta A.Ş. ve Corpus Sigorta A.Ş. şirketlerine geçti.

Devir işlemlerinin ardından Anadolu Grubu merkez binasında bir araya gelen Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ile Maher Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, söz konusu anlaşmanın her iki taraf içinde faydalı olması dileklerini ifade etti. Toplantıya aynı zamanda Maher Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Uluçeçen ve Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar katıldı.

Bu arada, ulusal ve uluslararası pek çok ödülün sahibi olan AND Kozyatağı binası, yaklaşık 72 bin metrekare inşaat alanı ve yaklaşık 36 bin metrekare kiralanabilir alanı ile 25 katlı A+ ofis binasından ve perakende dükkanlarından meydana geliyor.

AND Anadolu Gayrimenkul ün Maher Holding’e devri gerçekleşti!

Ek olarak dünyaca ünlü Alman mimarlık firması HPP Architects tarafından “denge” temasıyla inşa edilen AND Kozyatağı, modern ve zamansız tasarımı, ferah ofis ve lobi alanları, geniş toplantı odaları, yüksek otopark ve temiz hava kapasitesi ile Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen LEED Platinum Sertifikası sahibi A+ bir proje niteliği taşıyor.

AND Kozyatağı’nda ortak kullanım alanları olarak ise 6 toplantı odası ve 200 kişilik konferans salonu bulunuyor. 2016 yılı başında yaşamın başladığı binada, ilaç, petro-kimya, bilişim, bankacılık, gıda, pazar araştırması gibi farklı sektörlerinden birçok ulusal ve uluslararası firmanın yönetim ofisi bulunuyor. 

AND Gayrimenkul el değiştiriyor! 70 milyon TL'lik satış!