Ankapark inşaatı hızla devam ediyor!

Ankapark inşaatı hızla devam ediyor! Ankapark inşaatı hızla devam ediyor!

Ankara’da yapım çalışmaları devam eden ve dünyanın sayılı tema parkları arasında yer alacak olan, 7’den 70’e her yaştaki eğlence ve adrenalin tutkunlarının merakla beklediği ANKAPARK’ta çalışmalar devam ediyor...
Ankara’da yapım çalışmaları devam eden ve dünyanın sayılı tema parkları arasında yer alacak olan ANKAPARK’ta çalışmalar devam ediyor.

 

Binlerce oyuncağın yanı sıra, 7’den 70’e her yaştaki eğlence ve adrenalin tutkunlarının merakla beklediği ANKAPARK’ın inşaat çalışmaları devam ediyor. 


Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, Temapark’taki kapalı alan çalışmalarında sona gelindiğini, 10 adet kapalı alandan 6 tanesinin şu an tamamlanmak üzere olduğunu, 4 tanesinin de şubat ayının sonuna kadar bitirilmesinin hedeflendiği bilgisini verdi. 100 bin metrekarelik havuz inşaatının hemen hemen tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Üçpınar, “Havuzla ilgili sadece bir yalıtımımız kalacak onun için de sıcak günleri bekleyeceğiz” dedi.


Bunun yanı sıra ANKAPARK’ın giriş kapısı inşaatının çok hızlı bir şekilde devam ettiğini bildiren Üçpınar, şunları söyledi: “Giriş kapımız ANKAPARK’ın simgesi, onun da hızlı bir şekilde yapımı devam ediyor. Açık alan oyuncak bölümünde 90 adet oyuncak için temelimiz hızlı bir şekilde devam ediyor. Şu an kurulan iki tane oyuncağımız var. Anadolu Bulvarı tarafındaki yerde en büyük Roller Coaster’ımızın olduğu alanda temel bitmek üzere, şubat ayının ilk haftasından itibaren montaja geçeceğiz. Tema Park bölümünde hemen hemen bütün altyapı çalışmaları -özellikle kanalizasyon, yağmur suyu- bitti. Şu an pompa alanlarının çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Bundan sonra Tema giydirme çalışmalarına başlayacağız. Biten kapalı çadırlarımızın temalarının giydirilmesi, havuzumuzun yalıtımı, gösteri alanlarının yapılması, kara tren hatlarının yapılması, mono-rail hatlarının yapılması devam ediyor. Bu arada servis yollarımızı oluşturduk. Ayrıca parkımızın çevresini tam tur olarak atan 12 metre genişliğindeki servis yolumuzun şu an üçte ikilik bölümü bitti.”

 

Hayvanat Bahçesi’nde çalışma sürüyor

 

ANKAPARAK’ın Hayvanat Bahçesi kısmında şu an sadece projelendirme çalışmasının devam ettiğini kaydeden Üçpınar, bu bölümde yer alan  Ankara  Çayı’nın kenarında 2800 mm’lik kuşaklama hattı çalışmasının da devam ettiğini aynı çalışmanın Tema Park’ın otopark kısmında da devam edeceğini kaydetti. 


Toki Haber