Ankara Golfkent’in temeli atıldı!

Ankara Golfkent’in temeli atıldı! Ankara Golfkent’in temeli atıldı!

Ankara’da arsası TURYAP’tan alınan ve Ertan Çelik İnşaat firması tarafından golf sahasının bulunduğu alanda hayata geçirilen Ankara Golfkent projesinin temeli atıldı. 2020'de teslim edilecek projede fiyatlar 395 bin TL'den başlangıç gösteriyor.Ankara'da arsası TURYAP’tan alınan ve Ertan Çelik İnşaat tarafından projesi hazırlanan, içerisinde golf sahasının bulunduğu ‘Ankara Golfkent’in temeli düzenlenen törenle atıldı. 

148 konut ve 20 villayı TURYAP satacak

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Başkent’in uluslararası standartlara uygun olarak hazırlanan ilk golf sahası  Ankara  Golfkent, 1 milyon 260 bin metrekare arsaya sahip. Ertan Çelik İnşaat tarafından inşa edilen proje 2 bin 640 konut olarak yükselecek. Kat karşılığı inşaatı başlatılan bu etabın müteahhit şirkete düşen 148 konut ve 20 villanın satış ve pazarlaması ise, TURYAP tarafından yapılacak.

''Ankara'da özlenen bir proje''

Projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Parlamenterler Konut Yapı Kooperatif Başkanı Asım Kulak, şu açıklamalarda bulundu: “Biliyorsunuz bir işe başlamak, bir işin yarısını halletmek demektir. Biz burada yüklenici firmamıza Ertan Beye çok güveniyoruz. İnşallah en kısa zamanda bu projeyi hayata geçirmek suretiyle hepimizi Golfkent Projesi’nde konut sahibi yaparak bizleri memnun edecektir. Bizim projemiz Ankara’da özlenen bir projedir. Gerçekten yeşil alanı bol, sosyal donatısı çok fazla yaşam alanıdır. Bu proje gerçekleştiğinde inanıyorum ki, bölgenin daha çabuk kalkınmasına, gelişmesine öncü olacaktır. En kısa zamanda bu projeyi bitirip, hayata geçirelim.” 

''Ankara’ya kazandırılması çok önemli''

Törende konuşan TBMM Başkanvekili Levent Gök ise “Beni en çok sevindiren konu özellikle yatay mimarinin bu projede seçilmesi ve gerçekten önemli bir bölümün yeşil alana ayrılmasıdır. 700 bin olduğu ifade edilen yeşil alan, göletlerin olması ve özellikle bir golf alanının Ankara’ya kazandırılması çok önemli. Bir yandan da vizyoner bir proje olduğunu görüyorum” dedi.

''2 bin 640 konuttan oluşuyor''

'‘Bir gün gelecek herkes golf oynayacak'' şeklinde sloganlarının olduğunu söyleyen TURYAP Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, Golf sporu Türk insanının uzak kaldığı bir spordur. Bir gün 7’den 70’e herkesin yapacağı spor haline gelecek. Bizde bu sporu Ankaralılara armağan ediyoruz. Bu sahanın büyüklüğü 450 bin metrekaredir. Arsanın büyüklüğü ise, 1 milyon 260 bin metrekaredir. Bu projede 2 bin 640 konut var. Bunların yanı sıra hayatı zenginleştirici ve değerleştirecek teniz kortları, basketbol ve voleybol sahaları, yüzme havuzu gibi tüm spor branşları burada konumlandırılmış durumdadır. Ayrıca yaşlılar için sağlık merkezi bulunacak. Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi de kuruyoruz. Projemizin amacı, burada bebekten en yaşlısına kadar tüm aile bireylerinin bir arada keyifli yaşayacağı alanlar oluşturuyoruz. Projenin içerisinde otel, hastane, okul, karakol gibi birçok yaşamı güzelleştiren ve kolaylaştıran her şey mevcut. Dışişleri Bakanımızda golf sporunu seviyor ve oynuyor. Diplomatik ilişkiler genellikle böyle golf sahası ortamında kuruluyor. Bu bağlamda da Ankara için önemli bir ortam oluşturacağını düşünüyorum” diye konuştu.

''Mevlüt Çavuşoğlu yönlendirdi''

Golf sahasının 150 bin metrekarelik kısmının tamamlandığını kaydeden Ertan Çelik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Çelik, “Tamamı tamamlanınca uluslararası turnuvalar düzenlenebilecek hale gelecek. Bu golf sahası tamamlandığı zaman Başkentimiz için büyük bir kazanç olacaktır. Bu projemizde Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, golf sporuna merakında dolayı bu konuda bizi yönlendirdi. Projeye başlamış olduk” açıklamasında bulundu. 

2020'de teslim

Toplam 50 dönüm arsa üzerinde inşa edilecek projede daireler 2+1, 3+1, 4+1 şeklinde dizayn ediliyor. İnşaatı başlayan projenin 2020 yılının sonunda teslim edilmesi planlanıyor. Daireler, 2+1 net 101 metrekare, brüt 118 metrekare, peşin 395 bin TL, 3+1 net 124 metrekare, brüt 142 metrekare, peşin 495 bin TL, 4+1 net 159 metrekare, brüt 178 metrekare, peşin 595 bin TL’den satışa sunulacak. Villalar ise, net 203 metrekare, brüt 244 metrekare, müstakil bahçe kullanımlı, peşin 1 milyon 650 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Ödeme seçenekleri

Parlamenterler Golf Life projesinin ödeme planı kapsamında 24 vade farksız ödeme, 36 ay taksitte yüzde 0.58, 48 ay taksitte yüzde 0.66 ve 60 ay taksitte yüzde 0.88 vadeli ödeme seçenekleri bulunuyor. Ayrıca 2018 yılının sonuna kadar geçerli fiyatlarda peşin ödemelerde lansmana özel liste fiyatları üzerinden yüzde 30’a varan indirim yapılacağı ifade edildi.

Ankara Golfkent arsaları satışa çıktı!