Ankara Mamak'ta asfalt çalışmaları gerçekleştirildi!

Ankara Mamak'ta asfalt çalışmaları gerçekleştirildi! Ankara Mamak'ta asfalt çalışmaları gerçekleştirildi!

Mamak Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile koordineli şekilde yürüttüğü asfalt çalışmalarıyla 7 yılda 2 milyon 324 bin 433 ton asfalt serimi gerçekleştirdi


İlçenin alt yapı ve üst yapı alanında kusursuz olması için dört koldan çalışan Mamak Belediyesi, altyapı çalışmalarında her yıl kendi rekorunu kırıyor. İlçede havaların durumuna göre asfalt ve kaldırım çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler,  Ankara  Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde yürüttüğü asfalt çalışmaları ile Mamak'ta 7 yılda 2 milyon 324 bin 433 ton asfalt serimi gerçekleştirdi. İlçenin her geçen gün büyürken hizmet beklentisinin de arttığını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, bölgenin gelişme sürecinde alt yapı çalışmalarının önemine dikkat çekerek, "İlçemiz büyüyüp, geliştikçe artan nüfusumuzla birlikte hizmet alanımız da genişliyor. Yeni yaşam alanları oluştururken bir taraftan bozulan yollarımızı onarıyor, bir taraftan da asfalt serimini gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz gece gündüz çalışarak hizmette mesai kavramının olmadığını gösteriyor" dedi. 


Alt yapı atağı 

İmar çalışmaları tamamlanan mahallelerde yolları kısa zamanda açan ve asfalt çalışmasını yapan Mamak Belediyesi, her açılan yolla birlikte yapılaşmayı da hızlandırıyor. Bölgedeki sokakları tek tek gezerek ihtiyaçları tespit eden ekipler, geçtiğimiz yıl ocak ayından itibaren 154 milyon 173 bin 33 kg asfalt, 26 bin 71 metre bordür, 27 bin 662 metre imarlı yol açımı, 45 bin 832 metre malzemeli yol bakımı, 39 bin 736 metrekare tretuvar yapımı, 2 bin 430 metrekare istinat duvarı, 779 metre merpen yapımı gerçekleştirdi. Asfalt çalışmalarının aciliyet sırasına göre belirlenen programlar dâhilinde sürdürüldüğünü belirten Akgül, belediyecilik hizmetlerini ilçenin her köşesine yayarak ihtiyaçların giderildiğini kaydetti. General Zeki Doğan, Lalahan, Başak, Akdere, Balkiraz ve Fahrikorutürk mahallelerinde çalışmalar devam ediyor. 


Sabah Ankara