Ankara Parktepe Evleri'nde mevsimsiz balkon keyfi!

Ankara Parktepe Evleri'nde mevsimsiz balkon keyfi! Ankara Parktepe Evleri'nde mevsimsiz balkon keyfi!

Ayazıyla meşhur Başkent Ankara’da kış aylarında balkona çıkmak bir hayal… Kentin en yüksek noktalarından Beytepe’de hayata geçirilen Parktepe Evleri ise yerden ısıtmalı özel balkonlarıyla ‘mevsimsiz’ keyif sunuyor.Ayazıyla meşhur Başkent Ankara’da kış aylarında balkona çıkmak bir hayal… Kentin en yüksek noktalarından Beytepe’de hayata geçirilen Parktepe Evleri ise yerden ısıtmalı özel balkonlarıyla ‘mevsimsiz’ keyif sunuyor.


Projeyi hayata geçiren Şahika Grup Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı İç Mimar Murat Altuntaş, Başkent’te ilkleri hayata geçirmeye dikkat ettiklerini belirtti.


Bu noktada özellikle yalıtım konusuna ciddi yatırım yaptıklarını ifade eden Altuntaş, “Parktepe Evleri, 1150 rakımla kentin en yüksek noktalarından biri olan Beytepe’de inşa ediliyor. Bölge kışın etkilerinin en fazla yaşandığı yerleşim yerlerinden. Geçtiğimiz günlerde -17 dereceleri gören bölgede zaman zaman sıcaklık daha da düşüyor. Konut sahiplerimizin her mevsim konforu yaşayabilmeleri için yalıtım konusunda çok ciddi çalışmalar hayata geçirdik. İzolasyondan, doğramalara; cephe kaplamadan, iklimlendirmeye kadar her detayı titizlikle kurgulayarak, konut sahiplerini gerçek kaliteyle bütünleştirdik” dedi.


Altuntaş, alışılmışın dışına çıkarak Parktepe Evleri’nin balkonlarında bile ısıtma sistemine yer verdiklerini kaydederek, şunları söyledi:

“Ankaralı için balkon, vazgeçilmez bir kültür. Serin yaz akşamlarında balkonda oturmak büyük keyif verir Ankaralıya… Biz bu keyfin kış aylarında da devam edebilmesinin önünü açıyoruz. Sık karşılaşılmayan yerden ısıtma sayesinde balkon keyfini ‘mevsimsiz’ hale getiriyoruz. İlk katından itibaren eşsiz Başkent manzarasına sahip Parktepe Evleri’nde yaşayanlar, kışın en soğuk günlerinde bile balkonlarında çaylarını yudumlayarak, Ankara’yı doyasıya seyredebilecek.”


Web: http://www.parktepe.com.tr/