Ankara'da 6.6 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Ankara'da 6.6 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Ankara Satış Memurluğu'na izafeten Ankara 22. İcra Müdürlüğü, Lodumu Mahallesi'nde bulunan 4 bin 429 metrekarelik arsayı satışa çıkardı. Söz konusu arsanın satış bedeli 6 milyon 640 bin TL olarak belirlendi. 


Ankara Satış Memurluğu'na izafeten  Ankara  22. İcra Müdürlüğü, Lodumu Mahallesi'nde bulunan 4 bin 429 metrekarelik arsayı 6 milyon 640 bin TL'ye satıyor. Gayrimenkulün ihalesi 10 Aralık 2019 günü gerçekleşecek.

T.C. ANKARA SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İli Çankaya İlçesi Lodumu (Beytepe Köyü)Mahallesi Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı Elit Royal Residence Sitesi blokları arkasında yer alan Kain Tapunun 28610 Ada, 1 parselde kayıtlı 4.429,00 metrekare yüzölçümünde üzerinde her hangi bir yapı ya'da muhdesat bulunmayan boş arsa vasıflı taşınmaz Çayyolu ile İncek'i bağlayan Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı üzerinde incek istikametine giderken yolun sağ tarafında konumlu olup, Lüks Konut residence ve işyerleri yapımı için inşaat firmaları tarafından tercih edilen bir bölgededir. Angora evlerine 1 km mesafede bulunan taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz bu haliyle hissedarlar arasındaki ortaklığın giderilmesi amacıyla açık artırma yoluyla satılarak paraya çevrilecektir.

Yüzölçümü : 4.429,00 metrekare
Arsa Payı : Tamamı
İmar Durumu : Ayrık Nizam Taks : 0.25,Kaks : 0.50, Yapılaşma şartlarına haiz olduğu çekme mesafeleri etrafındaki 3 yoldan 10,00' ar metre diğer taraftan ise 5,00-metre olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 6.640.000,00 TL
KDV Oranı : Yüzde 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 10/01/2020 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)Ankara

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.