13 / 08 / 2022

Bornova'da 6 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Bornova'da 6 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

İzmir 7. Sulh Hukuk Mahkemesi, İzmir İli, Bornova İlçesi, Doğanlar Mahallesi Karasulak mevkii 586 parsel numaralı arsayı 6 milyon TL'ye icradan satıyor...İzmir 7. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından  İzmir  İli, Bornova İlçesi, Doğanlar Mahallesi Karasulak mevkii 586 parsel numaralı arsa 6 milyon TL'ye icradan satışa çıkarıldı. İcra ihalesi 20 Haziran 2019 tarihinde saat 12:10'da yapılacak.

İhale ilanı:
T.C. İZMİR 7. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN (KAT'İ SATIŞ) AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bornova İlçe, Doğanlar mah. Karasulak (Öreniçi) mevkii 586 Parsel nolu taşınmaz .
Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapılaşma mevcut olmayıp. Tapoğrafik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Taşınmaz, 1701/7 sokağın doğu ve hemen bitişiğinde yer almakta olup, sokağa cephelidir. Cıvarında 7-8'er katlı apartman şeklinde inşa edilen binalar bulunmaktadır. Kuzey tarafından ve yaklaşık 1500 m. mesafede Bornova Anadolu lisesi ile Ege Üniversitesi Hastanesi ve doğu tarafında ve takribi 90 m. mesafede İzmir-Kemalpaşa çevre yolu ile yaklaşık 600 m. mesafede şehit Teğmen Murat Aslantürk ilk Öğretim Okulu yer almaktadır.
Adresi : Mevlana Mah. 1701/7 Sokak No: 49 (1722 Sokak No: 68 Yanı)Bornova İzmir
Yüzölçümü : 2.436,00 m2
Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibidir.
İmar Durumu : İmar planında Kat:1948,8 m2, Hmax: 24,80 garabili konut alanında, yolda yeşil alan ve otopark alanında kalmakta olduğu, İmar uygulamasının görmesi gerektiği, planlı alanlar imar yönetmeliğine tabidir.
Kıymeti : 6.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 sayılı kanunun 22. Maddesinin 2. Fakrasının (a) bendi uygulamasına tabitir.
KAT'İ Satış Günü : 20/06/2019 günü 12:10 - 12:20 arası
Satış Yeri : İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Stadyum Merto durağı karşısı D Blok 3. katta bulunan müzayede salonunda.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.