Ankara'da Kültür Evleri projesinin ilk adımı atıldı! 

Ankara'da Kültür Evleri projesinin ilk adımı atıldı! Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un seçim vaatleri arasında yer alan ve tüm merkez mahallelere inşa edilecek Kültür Evleri projesi için ilk adımı atıldı...


Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un belediye seçimleri döneminde vaatleri arasında yer alan merkez mahallelere yapılacak olan Kültür Evleri projesi için çalışmalara başlandı.

Sabah'ta yer alan habere göre; Atatürk Mahallesi'nde yapılacak olan ilk mahalle kültür evinde, çok amaçlı salondan kütüphaneye, dersliklerden sanat atölyelerine kadar birçok donatı yer alacak. Mahalle Kültür Evleri'nin ilki, ilçenin en kalabalık nüfusa sahip Atatürk Mahallesi'nde inşa edilecek. Projesi hazırlanan mahalle kültür evinin yapım ihalesi, 4734 Sayılı İhale Kanunu uyarınca açık ihale usulüne göre e-ihale olarak 13 Şubat 2020'de gerçekleştirilecek. İhalenin ardından mahalle kültür evi 150 iş gününde tamamlanacak.

KÜTÜPHANEDEN SANAT ATÖLYELERİNE

Mahallelilik bilincini artıracak, birlik ve beraberliği pekiştirecek, çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimine katkı sunacak olan Mahalle Kültür Evi birçok donatıyı bünyesinde bulunduracak. Mahalle kültür evinde, 200 kişilik çok amaçlı salon, kütüphane, fuaye alanı, 6 adet derslik, resim, müzik ve el sanatları atölyeleri ile öğretmenler odası yer alacak. 550 metrekare inşaat alanına sahip olacak ve İki katlı olarak inşa edilecek mahalle kültür evi, kültür değerlerimizi yansıtan bir mimariye sahip olacak.Engelli bireylerin erişimi ve kullanımı açısından tüm detayların düşünüldüğü mahalle kültür evi engelsiz bina özelliğinde inşa edilecek.

Hatay'ın tarihi taş evleri zamana direniyor!