Antalya 2B arazileri için tepki gösterenler adliyeye sevk edildi!

Antalya 2B arazileri için tepki gösterenler adliyeye sevk edildi!Antalya'da dün 2B eyleminde çıkan olaylar nedeniyle gözaltına alınan 3'ü kadın 24 köylü, polisteki sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi     Aksu ilçesinde D-400 Karayolu'nu trafiğe kapatmak isteyen köylüler ile polis arasında yaşanan arbedede gözaltına alınan 24 kişinin sorguları Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde tamamlandı. Köylüler, sorgularının ardından ''Görevli polis memuruna mukavemet'', ''Devlet malına zarar verme'' ve ''Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet'' suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi. Köylüler, mahkumların girdiği giriş kapısından adliyeye sokuldu. 

     Öte yandan Aksu köylüleri, gözaltına alınanlara destek olmak amacıyla Antalya Adliyesi'ne geldi. Adliye çevresinde Çevik Kuvvet ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. 

     Kamuoyunda 2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin satışında belirlenen rayiç bedelleri yüksek bulan Aksu'nun Hacıaliler ve Soğucaksu köylerinden yaklaşık 500 kişi, dün sabah saatlerinde Antalya D-400 Karayolu'nu kaya parçaları, çöp konteynerleri ve araç lastikleriyle kapatmaya çalışmıştı. Bu sırada köylülerle polis ekipleri arasında arbede yaşanmış, olayda 24 köylü gözaltına alınmıştı. 

AA