Antalya Belediyesi Demre'deki okul ve camileri onaracak!

Antalya Belediyesi Demre'deki okul ve camileri onaracak! Antalya Belediyesi Demre'deki okul ve camileri onaracak!

Büyükşehir Belediyesi, Demre'de meydana gelen hortum sonrası, okul ve camilerin onarımını üstlendi. Büyükşehir 17 evin de tadilatını gerçekleştirecek.Antalya Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, 17 Ocak'ta Demre ilçesinde meydana gelen hortum sonrası, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in talimatıyla tüm ekipleri bölgeye seferber ettiklerini hatırlatarak, "Öncelikle gıda yardımı yaptık. Zarar gören 17 ev tespit ettik. Bu evlerimizi onaracağız ve eşya yardımında bulunacağız. Aynı zamanda her ev için bin lira nakit yardımı gerçekleştirdik. Bu ücreti banka hesaplarından çekebilirler" diye konuştu. 


CAMİ VE OKULLAR 

Çatıları zarar gören cami ve okulların onarımını da üstlendiklerini belirten Sertbaş, "3 okulumuz ve bir camimiz zarar gördü. Okullarımız eğitim veremeyecek, camimiz de ibadet edilemeyecek durumda. Onarım çalışmalarımız sürüyor. Eğitim - öğretim yılının ikinci yarısı başlamadan tadilatı bitirip, eskisinden daha sağlam hale getirmeyi planlıyoruz" diye konuştu. Sabah AkdenizHaber Yeni Akit Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Antalya Büyükşehir Belediyesi, Demre'de meydana gelen hortum sonrası yardımları sürdürüyor. Okul ve camilerin onarımı üstlenen Büyükşehir Belediyesi, 17 evin de tadilatını gerçekleştirecek. Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, ''Ekiplerimiz hortum sonrası zarar gören 17 ev tespit etti. Bu evlerimizi onaracağınız ve eşya yardımında bulunacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Aynı zamanda her ev için bin lira nakit yardımı gerçekleştirecek. Bu ücreti banka hesaplarından çekebilirler'' diye konuştu.


Yeni Akit