Antalya Bisiklet Yolu projesi için çalışmalar başladı!

Antalya Bisiklet Yolu projesi için çalışmalar başladı! Antalya Bisiklet Yolu projesi için çalışmalar başladı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Lara-Konyaaltı arasında kesintisiz bisikletli ulaşımı sağlayacak olan Bisiklet Yolu Projesi için çalışmalar başladı.Çalışmalarına son sürat devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, çağdaş ve çevreci bir ulaşım aracı olarak büyük önem verdiği bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Bisiklet Yolları Projesi’ni hayata getiriyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, proje ile şehrin iki yakası bisiklet yolları ile birleştiriliyor. İhalesi gerçekleştirilen 28 kilometrelik bisiklet yolu projesinde çalışmalar başladı. 


Çizgi ve yol çalışması 

Antalyalıların Konyaaltı’ndan Lara’ya uzanan bisiklet yollarında kesintisiz pedal çevirebileceği proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi ilk olarak mevcut bisiklet yollarında bakım onarım çalışması da gerçekleştiriyor. Milli Egemenlik, Teomanpaşa, Hasan Şubaşı Caddesi, Düden Park ve eski Lara Yolu’nda çalışma gerçekleştiren Antalya Büyükşehir ekipleri, mevcut yollarda boyama yapıyor, çizgi çekiyor ve uyarı levhaları montajını yapıyor.


Çevreci ve sağlıklı ulaşım aracı 

Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez Belediyeleri işbirliği ile hayata geçirilen Bisiklet Yolu Projesi’yle kent merkezinde mevcut bisiklet yolları sürekli hale getirilerek çevreye ve sağlığa da önemli katkı sağlanmış olacak. Bisikletin çevreye gürültü ve hava kirliliği gibi olumsuz etki yaratmayacağı gibi trafiğe de olumlu bir katkı sağlaması planlanıyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının katkılarıyla Muratpaşa ilçesindeki mevcut 12 kilometre bisiklet yoluna 8 kilometre daha yeni bisiklet yolu eklenmiş olacak. Dünya’nın en ünlü plajları arasında yer alan Konyaaltı Plajı ve Muratpaşa Lara bölgesi birbirine bağlanacak.

Konyaaltı’ndan Lara’ya kesintisiz ulaşım

Konyaaltı-Lara kesintisiz bisiklet yolu güzergahı ise şu şekilde: “Liman Kavşağı’ndan başlayarak Konyaaltı Sahili-Dumlupınar Bulvarı-Hasan Subaşı Parkı-Konyaaltı-Caddesi-Teomanpaşa Caddesi-Milli Egemenlik Caddesi- Hasan Subaşı Caddesi-Cumhuriyet Meydanı-Atatürk Caddesi-Işıklar Caddesi-Tevfik Işık Caddesi-Eski Lara Yolu-Düden Park içi-2134. Sokak-Çağlayangil Caddesi-Rauf Dentaş Caddesi.”