08 / 08 / 2022

Antalya Elmalılı Hamdi Yazır Kültür Merkezi açılıyor!

Antalya Elmalılı Hamdi Yazır Kültür Merkezi açılıyor!

Çalışmalarına son sürat devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel 13 Ağustos Pazartesi günü Elmalılı Hamdi Yazır Kültür Merkezi’nin resmi açılışını gerçekleştiriyor.Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı tamamlanan Elmalılı Hamdi Yazır Kültür Merkezi’nin 13 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00’te resmi açılış töreni yapacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Halk Eğitim Merkezi binasını yenileyerek Elmalı’ya bir kültür merkezi kazandırma sözünü yerine getiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılımıyla inşa edilen projede yok yok. Kapalı yüzme havuzu, sauna, fitness salonu, kreş, kadınlar lokali,  gençlik merkezi, toplantı salonu ve ASMEK dersliklerinin de yer aldığı kültür merkezi ilçede önemli bir hizmet olarak takdir topladı.

Altınova Cemevi’nin temeli atılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Orta Mahalle’de inşa edilen Altınova Kültür Merkezi ve Cemevi Projesi’nin de temeli atılıyor. Antalya protokolü ve Alevi Derneklerinin temsilcilerinin de katılımıyla yapılacak temel atma töreni 14 Ağustos Salı günü saat 14.30’da olacak.

Bir süre önce hafriyat çalışmalarına başlanan Altınova Cemevi 4 bin 500 metrekarelik toplam inşaat alanı ve donatılarıyla önemli bir ihtiyaca da yanıt verecek. Proje içerisinde 2 adet konferans salonu, ibadethane, kütüphane, kurban kesim merkezi, sergi alanı, kurs alanları ve kafeterya bulunacak. Cemevi kültür ve sosyal donatı alanları ile yaklaşık 40 bin alevi vatandaşın yaşadığı Altınova'da önemli bir eksiği de giderecek.