Antalya Kaş'taki 7 kaçak yapı yıkıldı!

Antalya Kaş'taki 7 kaçak yapı yıkıldı! Antalya Kaş'taki 7 kaçak yapı yıkıldı!

Antalya Kaş'ta yapı kayıt belgesi mevzuata aykırı alınan kaçak yapıların yıkım işlemleri yapıldı.Antalya Kaş'ta uydu üzerinden ve sahada yapılan incelemelerle tespit edilen kaçak yapıların yıkım çalışmalarına başlandı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, bakanlık müfettişleri, çalışmalarla bölgedeki kaçak yapıların tespitini yaptı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda gerçeğe aykırı beyanda bulunarak, kaçak yapı inşa ettikleri belirtilen yerlerin yapı kayıt belgesi de iptal edildi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce 2017 yılından sonra  inşa edilen ve imar barışı kapsamı dışında kalan kaçak binalar tespit edildi. Bunun üzerine, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya Valiliği ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından yapı kayıt belgesi mevzuata aykırı alınan kaçak yapıların yıkımı için Kaş Belediyesi'ne yazı gönderildi.

Kaş Belediyesi ekipleri, bu kapsamda Gelemiş Mahallesi Yalı mevkisi Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde ve doğal sit alanı içerisinde yer alanMaliye Hazinesine kayıtlı taşınmazlar üzerindeki kaçak inşaatların yıkımını yaptı.

"İçerisinde villanın da bulunduğu 7 yapı yıkıldı"

İlçe Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, yıllık çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği önemli bir turizm merkezi olduklarını belirtti.

Şehirde yapılaşmanın belli plan dahilinde olması gerektiğini aktaran Ulutaş, yıkım çalışmalarını Kaş Belediyesi İmar Müdürlüğü tarafından yürüttüklerini aktardı.

Ulutaş sözlerini şu şekilde tamamladı: "Yıkımlara dün başladık. İçerisinde villanın da bulunduğu 7 yapı yıkıldı. Belediyemize ilgili yazı geldikçe, yıkım çalışmalarına devam edeceğiz. Önemli bir turizm merkeziyiz, Kaş'ta kaçak yapılara hiçbir şekilde müsaade etmiyoruz" 

 

Ordu'da kıyılarda imara aykırı yapılar yıkılıyor!