Antalya Kepez'de 12.6 milyon TL'ye icradan satılık tarla!

Antalya Kepez'de 12.6 milyon TL'ye icradan satılık tarla!

T.C. Antalya Satış Memurluğu, Antalya ili, Kepez ilçesi, Orta Mahalle Koca Tarla Mevkii, 28522 ada 2 parselde yer alan tarlayı 12 milyon 626 bin 378 TL'ye satıyor...


T.C. Antalya Satış Memurluğu tarafından, Antalya ili, Kepez ilçesi, Orta Mahalle Koca Tarla Mevkii, 28522 ada 2 parselde yer alan tarla 12 milyon 626 bin 378 TL'ye satışa sunuldu. Gayrimenkulün satış ihalesi 25 Mart tarihinde saat 15:00'te gerçekleştirilecek. 

Antalya Kepez

İlan metni:

T.C. ANTALYA 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/25 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Antalya İli Kepez İlçesi Orta Mahalle Koca Tarla Mevkii 28522 Ada, 2 Parsel TARLAdır. Etrafında boş arsalar, seralar, konutlar, okullar, işyerleri yer almakta olup, imar planında toplu işyeri alanında kalmaktadır. Belediye hizmetleri ve alt yapı hizmetleri mevcuttur. Bulvara cepheli, sosyo-ekonomik yapısı orta seviyededir. Arsa üzerinde A-Ev olarak belirtilen141,00 m2 taban alanlı, zemin+2 katlı düz ters çatılı ev, A-Bahçe olarak belirtilen 42,00 m2 alanlı kümes, depo olarak kullanılan ekonomik değeri olmayan müştemilat, B-Ev olarak belirtilen 135,00 m2 taban alanlı tek katlı yığma yapı, düz ters çatılı ev, B-Bahçe olarak belirtilen 20,00 m2 alanlı kümes ve depo olarak kullanılan ekonomik değeri olmayan müştemilat ve çeşitli cins ile yaşta ağaçlar bulunmaktadır. Arsanın 1 m2 değeri 2.750,00 TL dir.
Adresi : Orta Mah. Altınova Bulvarı Kepez/ANTALYA
Yüzölçümü : 4.474,73 m2
İmar Durumu : Parsel, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam, serbest katlı, 0.80 emsalli olup toplu işyeri alanında kalmaktadır.
Üzerindeki Muhtesatlar ile birlikte Kıymeti : 12.626.378,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur.
1. Satış Günü : 25/03/2021 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 22/04/2021 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Antalya Adliye 5. Kat D Blok 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında (2.525.276,00 TL) pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.