Antalya Manavgat'ta 3 milyon 11 bin 250 TL'ye satılık akaryakıt istasyonu!

Antalya Manavgat'ta 3 milyon 11 bin 250 TL'ye satılık akaryakıt istasyonu!Antalya İli'nin Manavgat İlçesi'nde yer alan 2,862,00 metrekare yüzölçümüne sahip olan akaryakıt istasyonu Manavgat 2. İcra Dairesi tarafından 22 Ocak 2015 günü saat 09:30 ile 09:40 arası ihale ediliyor.


Antalya İli'nin Manavgat İlçesi'nde yer alan 2,862,00 metrekare yüzölçümüne sahip olan tarla Manavgat 2. İcra Dairesi tarafından milyon 11 bin 250 TL'ye satışa çıkarılıyor. Taşınmazın satışı açık arttırma usulü ile Manavgat Adliyesi satış salonu 3. kat 2. İcra Dairesi yanında yapılacak.


Taşınmaz üzerinde 1 adet kamelya yapısı, 1 adet depo yapısı, 1 adet yapı, petrol şirketine ait ofis ve eklentileri yapısı,  1 adet gölgelik yapısı bulunmaktadır. Yapıların dışında kalan bölümleri ise saha betonu ile kaplı durumdadır. 


Yapıların doğusunda 30 yaş üstü 4 adet çınar, 1 palmiye mevcuttur. Makine ekipmanı olarak kapalı genleşme tankı, dalgıç pompa grubu, su tankı, 4 adet akaryakıt dispenseri, 4 adet akaryakıt tankı, hava kompresörü, tanklardan dispenserlere borulama tesisatı bulunmaktadır. 


Taşınmaz akaryakıt satış istasyonu olarak inşa edilmiş ve bu amaca uygun olarak kullanılabilecek özelliktedir. Alternatif kullanıma kısıtlıdır. 


İhale İlanı


TAŞINMAZIN

Özellikleri: Satışa konu olan taşınmaz Antalya Manavgat'ya yer alan Ilıca Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kuzeyi Antalye-Mersin Devlet Karayolu ile çevrilidir. 700 metre doğusunda Ilıca Kumköy kavşağı bulunmaktadır. Taşınmaz Kumköy turizm bölgesine 1,5-2 kilometre, ilçe merkezine ise 8-9 kilometre mesafededir.


Kıymeti: 3.011.250.00 TL

1. Satış Günü: 22/01/2015 09:30-09:40

2. Satış Günü: 16/02/2015 09:30-09:40


Satış şartları 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi %0 5,69, KDV % 18, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Vergi, Harç oran ve cinslerinde yasal değişiklik yapılması halinde ilgili mevzuat uygulanacaktır.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayıacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1685   Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 17/11/2014


İlanın tam metni için tıklayın