13 / 08 / 2022

Antalya Muratpaşa'da 15.7 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Antalya Muratpaşa'da 15.7 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

T.C. Antalya 3. Satış Memurluğu, Antalya ili, Muratpaşa ilçesi, Güzeloba Mahallesi, 6170 ada 1 parselde yer alan arsa 15 milyon 711 bin TL'ye icradan satıyor...T.C. Antalya 3. Satış Memurluğu tarafından, Antalya ili, Muratpaşa ilçesi, Güzeloba Mahallesi, 6170 ada 1 parselde yer alan arsa 15 milyon 711 bin TL'ye icradan satışa çıkarıldı. Gayrimenkulün satış ihalesi 10 Aralık tarihinde saat 15:00'te gerçekleştirilecek. 

İlan metni:

T.C. ANTALYA 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2021/15 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Güzeloba mahallesi, 6170 Ada, 1 Parselde kayıtlı 5.237,00 m² yüzölçümlü tapu kaydına göre Arsa niteliğindeki taşınmaz üzerinde bulunan tüm şerh ve yükümlülükleri ile birlikte satılacaktır. Taşınmazın bulunduğu bölgeye belediyenin tüm hizmetleri bulunmaktadır. Çevresinde 2 katlı apartman ve siteler bulunmaktadır. Hava alanı ve denize yakın bölgede olması sebebiyle hem iç piyasada hemde dış piyasada talep görmektedir. Keşif esnasında parsel üzerinde herhangi bir muhtesat bulunmadığı boş durumda olduğu görülmüştür. Parsel topoğrafik olarak düz yapıda olup yapılaşmaya uygun durumdadır. Taşınmaza asfalt yolla ulaşılabilmektedir. Batısında Kardeşkentler Caddesi ve güneyinde Yaşar Sobutay Caddesi üzerinden toplu taşıma imkanı bulunmaktadır.
Adresi : Güzeloba Mah. 2356, 2357 ve 2359 Sokaklarla çevrili Muratpaşa/ Antalya
Yüzölçümü : 5.237,00 m2
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama imar planında İLKÖĞRETİM OKULU alanında kalmakta olup yoldan çekme mesafeleri 10'ar metredir.
Kıymeti : 15.711.000,00 TL
KDV Oranı : Yüzde 18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz maliki Hasan Cevher hissesi üzerinde Satış Vaadi şerhi vardır.
1. Satış Günü : 10/12/2021 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2022 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Antalya 3.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Antalya Muratpaşa da 15.7 milyon TL ye icradan satılık arsa!

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.