Antalya'da Milli Emlak'tan kat karşılığı ihalesi

Antalya'da Milli Emlak'tan kat karşılığı ihalesiMilli Emlak Dairesi Başkanlığı Batı Antalya Emlak Müdürlüğü, Antalya İli, Merkez İlçesi, Duraliler Mahallesinde bulunan taşınmaz üzerinde kat karşılığı inşaat yaptırmak üzere ihale açtı.


Müdürlük, imar planında konut alanı olarak ayrılan Hazineye ait 9 parselde kayıtlı 16 bin 544 metre kare yüzölçümlü taşınmazın üzerine yapılacak kat karşılığı inşaatı, yüzde 40'dan az olmamak üzere emsallerine en uygun oranda verilmesi, bu oranın hem toplam inşaat alanında, hem de toplam satış bedellerinde aranılması, elde edilecek bağımsız bölümlerin kamu konutu olarak kullanılmaması ve satılarak tasfiye edilmesi şartıyla kat karşılığı olarak yaptıracak.

İhale, 3 Ocak 2008 tarihinde saat 10.00'da pazarlık usulü ile Antalya Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığında gerçekleştirilecek.

Tahmini bedeli 8 milyon 272 bin YTL olarak belirlenen ihalede katılımcılardan 1 milyon 240 bin 800 YTL tutarında geçici teminat bedeli alınacak.

Söz konusu ihalede şartname ve ekleri ücretsiz olarak Milli Emlak Müdürlüğünden görülebileceği gibi aynı yerden bedeli mukabili temin edilebilecek.

-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR TESİSİ İNŞAATLARI YAPTIRACAK-

Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı mülkiyeti Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne ait Antalya İli, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi 1 parselde kayıtlı bulunan taşınmaz üzerine spor tesisi inşaatı yaptırmak üzere ihaleye çıktı.

Mülkiyeti Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne ait 1 parselde kayıtlı bulunan 246 bin 251 metre kare yüzölçümü taşınmaz üzerine idare ile genel müdürlük arasında akdedilmiş olan protokol ile projesine uygun olarak 164 bin 187 metre karelik alana yapılacak UEFA kriterlerine uygun 30 bin seyirci kapasiteli çok amaçlı futbol stadyumu ve 10 bin seyirci kapasiteli uluslararası standartlara uygun kapalı spor salonu yaptırılacak.

Aynı ihale kapsamında ayrıca mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait tapunun Antalya İli, Merkez İlçe, Kızıltoprak mahallesi 129 parselde numarasında kayıtlı taşınmazın bulunduğu semt spor sahası üzerine Dilek Sabancı kapalı spor salonu ile kapalı yüzme havuzunun bulunduğu alan üzerinde 2 bin 500 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, 2 bin 500 seyirci kapasiteli kapalı olimpik yüzme havuzu olmak üzere arsa karşılığı spor tesisleri gerçekleştirilecek.

Tahmini bedel 121 milyon 70 bin YTL olarak belirlenen ihalede onaylanmış ve ruhsata bağlanmış olan projesine göre yapılacak olan işin yapım süresi sözleşmenin imzalanması tarihinden itibaren 18 ay olarak belirlendi.

İhalede katılımcılardan 3 milyon 632 bin 114 YTL tutarında geçici teminat bedeli alınacak.

Kapalı teklif alma (arttırma) usulü ile yapılacak olan işin ihalesi 13 Aralık 2007 tarihinde saat 15.30'da Antalya Büyükşehir Belediyesinde yapılacak.

İstekliler şartnameyi bedeli mukabili belediyede bulunan Emlak Şube Müdürlüğünden bedeli karşılığı satın alabilecekler.