Antalya'da sanayicilerin arazi sorunu görüşüldü!

Antalya'da sanayicilerin arazi sorunu görüşüldü! Antalya'da sanayicilerin arazi sorunu görüşüldü!

Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Sanayi esnafımızın sıkıntılarını biliyoruz. Tarım arazisi de imara açılamıyor” dedi.Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere; Birlik Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu, Finikeli Oda ve Birlik Başkanlarıyla beraber Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’yi makamında ziyaret gerçekleştirdi. AESOB Başkanı Dere, ziyaret esnasında Başkan Geyikçi’ye korona salgını kısıtlamaları sürecinde esnafa verdiği destekler, sağladığı katkılar nedeniyle teşekkürlerini iletti. Başkan Geyikçi, her zaman esnafın yanında olduğunu ifade ederek, olmayı sürdüreceğini kaydetti.

AESOB Başkanı Dere, “Belediyeye ait dükkanlarda kiracı olan esnaflarımızdan işyerlerinin kapalı olduğu süre boyunca kira ücreti almadınız. Esnaflarımızın açık olan işyerlerini pandemi sürecinde dezenfekte ettirdiniz, normalleşmeyle birlikte açılan işyerlerini de dezenfekte edilip, temizliğine katkı sağladınız. Taksici ve minibüsçü esnafımızın araçlarını haftada 1 defa ücretsiz olarak dezenfekte ettirdiniz. Esnaflarımıza ücretsiz olarak maske verilmesini sağladınız” ifadelerini kullandı.

Tüm bu hizmetlerin belediye gelirlerinin yüzde 75 oranında düştüğü bir dönemde yapıldığından bahseden AESOB Başkanı Dere, “Size ne kadar teşekkür etsek azdır. Esnaflarımız ve Birliğimiz adına size
teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Başkan Geyikçi ise “Pandemi sürecinde birçok faaliyetimizi askıya aldık.
Hijyen çalışmalarını ön plana çıkardık. Bizim için bu süreçte önemli olan sağlıktı. Halkımıza ve
esnaflarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Her zamanda yanlarında olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Belediye olarak esnafı korumak zorunda olduklarından bahseden Başkan Geyikçi, “Esnaflarımıza yönelik birçok çalışmayı hayata geçirmek istiyoruz. Yılların biriken sorunlarının onları zor durumda bıraktığını da biliyoruz. Ancak yılların sorununu bizim biranda çözmemiz mümkün değil. Sanayi esnafımızın sıkıntılarını biliyoruz. Onlara yeni yer yapmak istiyoruz ama arazi sorununu çözemiyoruz. İlçemizde maalesef hem belediyemizin hem de Milli Emlak’ın arazisi yok. Olan yerler de tarım arazisi. Tarım arazisi de imara açılamıyor” açıklamasında bulundu.