Antalyaspor Tesisleri'nin yüzde 95'i tamam!

Antalyaspor Tesisleri'nin yüzde 95'i tamam!Antalyaspor'un, Döşemealtı ilçesinde geçen yıl Mayıs ayında temeli atılan ve yapımı halen devam eden yeni spor tesislerinin yüzde 95'inin tamamlandığı bildirildi.


Spor Toto Süper Lig takımlarından Antalyaspor'un, Döşemealtı ilçesinde yapımı devam eden yeni spor tesislerinin yüzde 95'inin tamamlandığı bildirildi.


Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, geçen yıl mayıs ayında temeli atılan ve 18 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 134 bin metrekare alanı kapsayan kamp ve spor tesislerinin inşaat çalışmasında yüzde 95'lik kısım bitirildi. 


Kaba inşaatı biten tesisin dış cephe çalışmalarında ise sona geldi. Zemin kaplama işlemlerinin sürdüğü tesisteki futbol sahalarının altyapısı da tamamlandı. Bin kişilik kapalı tribün ile spor salonunda ise son rötuşların yapıldığı kaydedildi.


Avrupa'nın en iyilerinden


Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin sahip olduğu tesislerden daha büyük ve kapsamlı olacağı belirtilen kamp ve spor tesisinde, 2'si küçük 6 futbol sahası, antrenman sahası, kamp alanlı konaklama tesisleri, sporcu odaları, bin kişilik kapalı tribün, çok amaçlı spor salonu, tenis kortu, halı saha, Antalyaspor Futbol Okulu, fizyoterapi ve fizik tedavi merkezi, futbol ve diğer branşlara uygun tam donanımlı fitness salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, jakuzi, fizik tedavi havuzu, Antalyaspor Müzesi, 400 kişilik konferans salonu, restoranlar ve eğlence merkezleri yer alacak.


AA