16 / 08 / 2022

Arnavutköy'de 11 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Arnavutköy'de 11 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

T.C. Gaziosmanpaşa 2. Satış Memurluğu, İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Durusu Mahallesi, 170 ada 8 parselde yer alan arsayı 10 milyon 995 bin 318 TL'ye satıyor... T.C. Gaziosmanpaşa 2. Satış Memurluğu tarafından, İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Durusu Mahallesi, 170 ada 8 parselde yer alan arsa 10 milyon 995 bin 318 TL'ye satışa çıkarıldı. Gayrimenkulün satış ihalesi 30 Eylül tarihinde saat 14:00'te gerçekleştirilecek. 

İlan metni:

T.C. GAZİOSMANPAŞA 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
 
2019/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazda her hangi bir bina ve muhdesat bulunmayan etrafı duvarla çevrili boş parseldir. Konum itibariyle yer yer ekili biçili alanlar, yer yer seyrek müstakil konut şeklinde yapılaşmanın olduğu, bölgenin alt yapısı tamamlanmış, su ve elektrik tesisatı bulunmakta olup, Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olduğu, yakın çevresinde müstakil şahıs konutları, villa siteleri, sera yapıları ve ekili biçimli araziler olarak kullanılan parseller bulunan alanda kalan taşınmaz, sosyal donatı alanlarına çok yakınmesafede olmamakla birlikte, parsele ulaşım Terkos Karaburun Caddesinden ayrılan Lale Caddesi üzerinde Demokrasi caddesiile sağlandığı, karmaşık bir geometride olup, bir kısmı düz, bir kısmı hafif eğimli topoerafik yapıda olduğu, tapuda arsa olarak gözüktüğü,18.325,53.-M2olduğu, M2 birimfiyatının600.-TL olabileceği toplam değerinin 10.995.318,00.-TLolduğu belirlenmiştir.

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 170 Ada, 8 Parsel, DURUSU Mahalle/Köy,
Adresi :
Yüzölçümü : 18.325,53 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : İnşaat tarzı Durusu 2 Etap Uyfulama İmar Planında İSKİ nin kısa mesafeli koruma alanında E:0.15Hmax : 2 kat, konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 10.995.318,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : tapu kaydındaki gibi Vakıf şerhi bulunmaklataviz bedeli ödenmekle şerh kaldırılarak tescil verilecektir.

1. Satış Günü : 30/09/2021 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 25/10/2021 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞAADLİYESİEK HİZMET BİNASI MEZATSALONU

Arnavutköy de 11 milyon TL ye icradan satılık arsa!

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2--Atırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Vakıfbank Gaziosmanpaşa Şubesi- TR76 0001 5001 5800 7301 7634 93) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)m ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.