02 / 07 / 2022

Arnavutköy'de 7.8 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

Arnavutköy'de 7.8 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

Gaziosmanpaşa 6. İcra Dairesi, Arnavutköy Yassıören Mahallesi'nde bulunan imalathane ve arsası 7 milyon 851 bin 875 TL'ye satılıyor. Gayrimenkulün ihalesi 25 Aralık 2019 günü gerçekleşecek.Gaziosmanpaşa 6. İcra Dairesi, Arnavutköy Yassıören Mahallesi'nde bulunan imalathane ve arsası satışa çıktı. Söz konusu arsanın satış bedeli 7 milyon 851 bin 875 TL olarak belirlendi.

T.C.GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 107 Ada, 20 Parsel, Yassıören Mahalle/Köy, Akpınar Çiftliği. Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz. İstanbul ili, Arnavutköy İlçesi, Yassıören Mahallesi 107 ada 20 parselde kayıtlı, 10.011,79 metrekare büyüklüğüne sahip arsa üzerinde inşa edilmiş, 50/360 arsa paylı 5 nolu Bağımsız Bölüm yaklaşık 6 yıllık binada bulunan İmalathane, Yassıören Mahallesi Bayındır Cd. No: 15 Arnavutköy / İstanbul adresinede bulunan taşınmazdır. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu, ' Beş katlı betonarme imalathane ve arsası nitelikli 6 yıllık İmalathanenin kendine ait herhangi bir sosyal tesisi bulunmamaktadır. Taşınmazın zemini PVC Beton, dış cephesi PVC Camla kapatılmıştır. Döşeme kaplaması plastik, duvar ve tavanlar boyalı ve badanalıdır. Mimari projeye göre (binada) 2. Bodrum katta 1 B. Bölüm, 1. Bodrum Katta 3 B. Bölüm Zemin Katta 2 B.Bölüm, 1 ve 2. Katta tek B. B. Bölüm toplam 8 B. Bölümlü İmalathane bulunmaktadır. Yapıda asansör bulunmakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 3-4 katlı, Sanayi nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir.
Satış konusu taşınmaz zemin katta konumlu olan 5 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmazlar kullanıcıları tarafından kendi imalat sistemlerine göre dizayn edilmiş olup 5 nolu bağımsız bölümde depolama ve imalat bölümleri bulunmaktadır. Net Kullanım alanı 3140,75 metrekare, yükseklik 12,5 m dir.

Adresi : Yassıören Mahallesi Bayındır Cd. No: 15 Arnavutköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 10.011,79 metrekare
Arsa Payı : 50/360
İmar Durumu : Yassıören Akpınar Çiftliği Uygulama İmar Planında Sanayi ve Depolama alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir. Ayrıntılı bilgi dosyasında.

Kıymeti : 7.851.875,00 TL
KDV Oranı : Yüzde 18 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.) Satışa konu hisse :Tam Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tedaş lehine 99 yıllığına 1 tl bedel karşılığı kira sözleşmesi vardırBilgi dosyasında.

1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 107 Ada, 20 Parsel, Yassıören Mahalle/Köy, Akpınar Çiftliği Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz. İstanbul ili, Arnavutköy İlçesi, Yassıören Mahallesi 107 ada 20 parselde kayıtlı, 10.011,79 metrekare büyüklüğündeki arsa üzerinde inşa edilmiş, 30/360 arsa paylı 6 nolu Bağımsız Bölüm yaklaşık 6 yıllık binada bulunan İmalathane, Yassıören Mahallesi Bayındır Cd. No: 15 Arnavutköy / İstanbul adresinede bulunan taşınmazdır. 

Taşınmazın bünyesinde bulunduğu, beş katlı betonarme imalathane ve arsası? nitelikli 6 yıllık İmalathanenin kendine ait herhangi bir sosyal tesisi bulunmamaktadır. Taşınmazın zemini PVC Beton, dış cephesi PVC Camla kapatılmıştır. Döşeme kaplaması plastik, duvar ve tavanlar boyalı ve badanalıdır. Mimari projeye göre 2. Bodrum katta 1 B. Bölüm, 1. Bodrum Katta 3 B. Bölüm Zemin Katta 2 B.Bölüm, 1 ve 2. Katta tek B. B. Bölüm toplam 8 B. Bölümlü İmalathane bulunmaktadır. Yapıda asansör bulunmakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 3-4 katlı, Sanayi nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. Taşınmazlar kullanıcıları tarafından kendi imalat sistemlerine göre dizayn edilmiş olup 6 nolu bağımsız bölümde ofis bölümleri bulunmaktadır. 6 bağımsız bölümün nolu İmalathanenin Net Kullanım alanı 1414,11 metrekarelik yükseklik 4 metredir. 6 nolu Bağımsız bölümde ofis odaları yemekhane, çay ocağı, teşhir salonu ve ar-ge bölümleri bulunmaktadır.

Adresi : Yassıören Mah.Bayındır Cd.No:15 Arnavutköy/İstanbul Arnavutköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 10.011,79 metrekare
Arsa Payı: 30/360

İmar Durumu : Yassıören Akpınar Çiftliği Uygulama İmar Planında Sanayi ve Depolama alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir. Ayrıntılı bilgi dosyasında.

Kıymeti : 3.535.275,00 TL
KDV Oranı : Yüzde 18 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Satışa konu hisse : Tam Kaydındaki Şerhler: Bilgi dosyasında.

1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

Satış şartları 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi
düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1334 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019