Arnavutköy'de 29.2 milyon TL'ye icradan satılık tarla!

Arnavutköy'de 29.2 milyon TL'ye icradan satılık tarla!T.C. Gaziosmanpaşa 2. İcra Dairesi, İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Hadımköy Mahallesi'nde yer alan tarlayı 29 milyon 197 bin 300 TL'ye icradan satıyor...


T.C. Gaziosmanpaşa 2. İcra Dairesi tarafından, İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Hadımköy Mahallesi'nde yer alan tarla 29 milyon 197 bin 300 TL'ye icradan satışa çıkarıldı. GAyrimenkulün satış ihalesi 23  Aralık tarihinde saat 11:15'te gerçekleştirilecek. 

İlan metni: 

T.C. GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ
 
2016/1147 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 557 Parsel, HADIMKÖY Mahalle/Köy, SIVAT - DÜLGER ÇUKURU Mevkii, Satışa konu taşınmaz boş tarla durumundadır. Üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmazın üzerinden enerji nakil hattı geçmektedir.

Adresi : Hastane Mahallesi, (Eski Hadımköy) İstanbul Caddesi, No: 10 Arnavutköy/ İSTANBUL

Yüzölçümü : 1.125 m2

İmar Durumu : Kısmen E:80, Hmaks: 3 kat depolama alanında; kısmen yol alanında, kısmen enerji nakil hattı altında kalmaktadır.

Kıymeti : 2.137.500,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : A.M:125 M2'lik kısmı üzerine TETAŞ GEN. MÜD. lehine daimi irtifak hakkı

1. Satış Günü : 23/12/2021 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 24/01/2022 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU, Yeni Mahalle, 541 Sk. No: 1 Küçükköy/Gaziosmanpaşa/ İSTANBUL

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 4864 Parsel, HADIMKÖY Mahalle/Köy, SIVAT Mevkii, Satışa konu taşınmaz boş tarla durumundadır.
Taşınmazın Eşref Bitlis Cadde cephesi ile diğer sınırları tel çit ile çevrilidir. Taşınmazın üzerinden enerji nakil hattı geçmektedir. Taşınmazın içinde enerji nakil direği bulunmaktadır.

Adresi : Hastane Mahallesi, (Eski Hadımköy) İstanbul Caddesi, No: 8 Arnavutköy/ İSTANBUL

Yüzölçümü : 15.367 m2

İmar Durumu : Kısmen E:80 Hmaks: 3 kat depolama alanında; kısmen E:033, Hmaks: 2 kat konut alanında; kısmen park alanında; kısmen yol alanında; kısmen enerji nakil hattı alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 29.197.300,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : M:TEAŞ GENEL MÜD. LEHİNE 6867 M2'LİK KISIMDA İRTİFAK HAKKI
Diğer : Askeri Güvenlik Bölgesi İçindedir.

1. Satış Günü : 23/12/2021 günü 11:15 - 11:20 arası

2. Satış Günü : 24/01/2022 günü 11:15 - 11:20 arası

Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU, Yeni Mahalle, 541 Sk. No: 1 Küçükköy/ Gaziosmanpaşa/ İSTANBUL

Arnavutköy

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1147 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.