10 / 12 / 2022

Asgari ücrette yeni rakam! 1 Ocak 2023'te bu kadar olursa vatandaş havalara uçar! İşte Ocak 2023 asgari ücret...

Asgari ücrette yeni rakam! 1 Ocak 2023'te bu kadar olursa vatandaş havalara uçar! İşte Ocak 2023 asgari ücret...

Temmuz ayında gerçekleştirilen ara zammın ardından; çalışanların, emeklilerin ve memurların dikkatini çeken 2023 Ocak zammında son dakika gelişmeleri araştırılıyor. Uzmanlar bir biri ardına tahmini rakamları açıklıyor! İşte 1 Ocak 2023 asgari ücret zammında son durum...Temmuz ayında gerçekleştirilen ara zammın ardından; çalışanların, emeklilerin ve memurların dikkatini çeken 2023 Ocak zammında son dakika gelişmeleri araştırılıyor. Temmuz'dan sonra ocak ayına kadar geçen 6 esas alınarak zam alacak olan bu kişiler için tahmini rakamlar peş peşe gelmeye başladı. Bu iddiaların hükümetin Orta Vadeli Program hedeflerinden geldiğine vurgu yapıldı.

Asgari ücret 1 Ocak 2023'te bu kadar olacak! Yeni asgari ücrette bunu kimse beklemiyordu! Şimdi açıklandı!ZAM HEYECANI DEVAM EDİYOR

Enflasyonda meydana gelen artış ile beraber bu yıl geçici artış alan grupların sadece kamu çalışanları ve emeklileri olmadığına dikkat çekildi. Bu vatandaşlarla beraber SSK ve Bağ-Kur emeklisi olan vatandaşlar gibi ara zamdan asgari ücretli çalışanların da yararlandığına vurgu yapıldı. Asgari ücretli çalışanlar ise, değerleme oranında maaş zammıyla net 5 bin 500 lira ücrete sahip olurken Aralık ayının yaklaşmasıyla birlikte Türkiye’de yaklaşık 14 milyon emekli, 5 milyon kamu çalışanı ve 8 milyondan fazla asgari ücretli çalışan için zam heyecanı başladı.

 
Geri Dön