Ataşehir'e yeni üniversite geliyor!

Ataşehir'e yeni üniversite geliyor! Ataşehir'e yeni üniversite geliyor!

Kadıköy Hayvan Barınağı'nın ve yanındaki arazisinin cep otogarı olacağı konuşulmuştu. Ataşehir Cep Otogarı projesi şimdilik askıya alındı, cep otogarının kurulacağı araziye ise yeni bir vakıf üniversitesi inşa ediliyor...İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK, cep otogarı projesinin ilk ayağı olan Alibeyköy Cep Otogarı'nı vatandaşların hizmetine sunmuştu. İSPARK yeni cep otogarı için Ataşehir'i seçmişti. Kadıköy Belediyesi’nce yaptırılan Kadıköy Hayvan Barınağı'nın ve yanındaki arazisinin cep otogarı olacağı konuşulmuştu. 


Son gelişmelere göre Ataşehir Cep Otogarı projesi şimdilik askıya alınmış durumda, cep otogarı projesinin yapılacağı yere ise yeni bir vakıf üniversitesi kuruluyor. Zemin etüt çalışmalarının devam ettiği arazide şu an hangi üniversitenin kurulacağı ile ilgili bir bilgi verilmiyor.  Yeni yapılan planlamaya göre arazinin bir kısmının Finans Merkezi'ne eklenmesi planlanıyor. 


Kadıköy Hayvan Barınağı ne olacak?

1998′den beri Kadıköy Hayvan Barınağı’nın yer aldığı alanın vakıf üniversitesi olması nedeniyle Kadıköy Hayvan Barınağı başka bir yere taşınacak.  Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com