Atatürk Havalimanı'nın kar kaybı bakanlık tarafından ödenecek!

Atatürk Havalimanı'nın kar kaybı bakanlık tarafından ödenecek! Atatürk Havalimanı'nın kar kaybı bakanlık tarafından ödenecek!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İstanbul Havalimanı’nın hizmete açılması ile, sözleşme süresi bitmeden kapatılan Atatürk Havalimanı nedeni ile TAV’a “yabancı ortağı bulunduğu” gerekçesi ile kâr kaybının ödeneceğini belirtildi...


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Havalimanı’nın hizmete açılmasıyla, sözleşme süresi bitmeden kapatılan Atatürk Havalimanı nedeniyle TAV'a 'yabancı ortağı bulunduğu' gerekçesi ile kâr kaybının ödeneceğini bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi’nin TAV’a ödenecek kâr payı ile ilgili soru önergesine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yanıt geldi. Yanıtta, TAV İstanbul Terminal İşletmeciliği AŞ’nin hisselerinin yüzde 44’ünün yabancı ortağı olmasının dikkate alınarak, yeni havalimanının hizmete girmesi nedeniyle şirketin olası kâr kayıplarının ödeneceğinin bildirildiği belirtildi. Yanıtta, "Çalışmalar devam etmekte olup bugün için ödenen tutar bulunmamaktadır" denildi. 

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre; 6 Nisan 2019 tarihinde  Atatürk Havalimanı’nın uçuşlara tamamen kapatılmasına karşın Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile TAV arasında yapılan sözleşme 3 Ocak 2021 yılına kadar devam edecek.  

TAV, Atatürk Havalimanı'nın boşluğunu nasıl dolduracak?

Sani Şener: Biz ‘3. havalimanında yokuz’ diye kıskançlık kesinlikle yok!

Fatih Altaylı'nın kapanan Atatürk Havalimanı izlenimleri!