Atatürk Havalimanı’nın koronavirüs hastanesine çevrilmesi için öneri!

 Atatürk Havalimanı’nın koronavirüs hastanesine çevrilmesi için öneri!  Atatürk Havalimanı’nın koronavirüs hastanesine çevrilmesi için öneri!

Çin’de başlayan ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı önlem çalışmaları devam ediyor. Önlem çalışmaları kapsamında " Atatürk Havalimanı’nın koronavirüs hastanesine çevrilebilir mi?" önerisi ise dikkat çekti..Habertürk yazarlarından Fatih Altaylı, yeni yazısında koronavirüs salgını kapsamındaki çalışmaları kaleme aldı. Altaylı, koronavirüse özel hastane önerisinde bulundu. İşte o yazı…

Bir süre önce bir programda dile getirdim bu mevzuyu.

“Çin 1 haftada 3000 yataklı hastane yaptı, corona için özel hastane. Bu mücadelede başarılı olan tüm ülkeler coronalı hastaları ayrı hastanelerde topluyorlar. Biz de böyle bir şey yapmalıyız” diye.

Zaten hastane kapasiteleri de hızlı aşılacağı için, böyle bir gereklilik de var.

Coronalı hastalar ile hastanelere başka tedaviler için giden risk grubundaki hastaları da aynı çatı altına sokmak da çok doğru değil.

Tüm bunlardan yola çıkarak

Hatta bir de fikir söyledim.

“Şu anda boş duran eski Atatürk Havalimanı terminali hızlı bir biçimde elden geçirilip corona hastanesine çevrilebilir mi?” diye.

Orası şart değil de elde hazır kocaman bir bina var. Isıtması hazır, soğuması hazır, otoparkı hazır, giriş çıkışı hazır, alt yapısı hazır diye.

Bakıyorum da ciddiye alan yok.

Yine de çok umutsuz değilim.

Hiç değilse el dezenfektanı yapacağımızı öğrendim dün.

Buna da şükür.

Atatürk Havalimanı Serbest Bölgesi'nin adı değişti!