Avcılar Belediyesi’nde kentsel dönüşüm fırsatçılığı mı yapıldı?

Avcılar Belediyesi’nde kentsel dönüşüm fırsatçılığı mı yapıldı?Avcılar AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Küçükoğlu yaptığı açıklamada, İstanbul Avcılar Belediyesi’nin ‘artık parsel’ şeklinde isimlendirilen arsaların vatandaşa fahiş fiyatlarla geri satıldığını iddia etti...


Avcılar Belediyesi'nin 'artık parsel' şeklinde isimlendirilen arsaları vatandaşa fahiş fiyatlara sattığı iddia edildi. Sabah'tan Şerif Can'ın haberine göre, yaşanan kentsel dönüşüm sürecinde Avcılar Belediyesi'nin fırsatçılık yaptığını dile getiren Avcılar AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Küçükoğlu şunları dile getirdi: "Avcılar Belediyesi Kentsel Dönüşüm konusunda fırsat kovalıyor, vatandaş mağdur ediliyor.

Artık parselleri fahiş fiyat ile vatandaşa satan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'ye mecliste öneride bulunduk. Dedik ki zaten ücretsiz devralınan bu parselleri kentsel dönüşüme giren binalara tavan fiyatı 1000 TL'den metrekare olarak satın. Tabi bu teklifimiz CHP grubu tarafından reddedildi. Avcılar Belediyesinin Kentsel dönüşüme gerçekten destek olmadıklarını bir kez daha böylece görmüş olduk"

Avcılar Belediyesi’nde kentsel dönüşüm fırsatçılığı mı yapıldı?

PEHLİVAN: "PİYASA FİYATLARINDAN 3-4 KAT FAZLA"

AK Parti Avcılar Belediye Meclis üyesi Sadık Pehlivan da konuyla ilgili olarak, "İlçemiz sınırları içerisinde parsel aralarında geçmiş dönemlerde inşaatı hatalı yapılan parsellerin birbirleriyle olan itilaflarını gidermek üzere karar aldık. Bu konu birçok vatandaşımızı mağdur etmektedir. Kamuoyunda artık parsel olarak bilinen alanlarla ilgili Avcılar Belediyesi'nin piyasa fiyatlarından 3-4 kat fazlasına vatandaşlarımıza geri satıldığı yönündeki vahim iddialar var. Vatandaşlarımıza satılması zorunluluğu bulunan alanlar için fiyatın 1000 TL metrekare olarak sınırlandırılması gerektiğine inanıyoruz. Bunu mecliste önerdik. Ama CHP gurubu kabul etmedi. Kentsel dönüşüm konusunda mangalda kül bırakmayan belediye başkanı Turan Hançerli ve CHP'li arkadaşların bu tutumunu açıkçası anlayamadık" dedi.
 

Kentsel dönüşümde kira yardımı başvuruları nasıl yapılır?