28 / 05 / 2022

Avcılar Yeşilkent'te 2 okul inşaatı tamamlandı!

Avcılar Yeşilkent'te 2 okul inşaatı tamamlandı!

Avcılar Yeşilkent'te yatırım çalışmaları hız kesmiyor. Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, "Neredeyse her cadde de çalışma yapıyoruz. Tamamlanan iki okulumuz 24+24 olmak üzere toplam 48 derslik açılmaya hazır" dedi.Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, Avcılar’ın yıllardır süren sorunlarını çözmeye devam ediyor. Hançerli, Yeşilkent Mahallesi’nde süren çalışmalarda incelemelerde bulundu.

Göreve gelmeden önce “gerçek sorunlara gerçek çözümler” anlayışıyla kentteki yaşam kalitesinin önünde engel olacak bütün sorunları ortadan kaldıracağının sözünü veren Başkan Hançerli, pek çok çalışmayı hızlandırdı. 

En çok şikayet gelen mahalleye yatırımlar arttı

Gerçekleştirdiği inceleme gezisiyle çalışmaları yerinde gözlemleyen Hançerli, göreve gelir gelmez kentteki nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu Yeşilkent Mahallesi’nde, uzun yıllardır ihmal edilen yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmaların başladığını dile getirdi. Başkan Hançerli, çalışmalara ilişkin şöyle konuştu: 

"Yeşilkentimizde birçok yerde çalışma var. Çok ihtiyaç vardı bu ihtiyaçları da bir bir çözüyoruz. Yaptığımız çalışmalar bir değil iki değil. Neredeyse her cadde de çalışma yapıyoruz. Tamamlanan iki okulumuz 24+24 olmak üzere toplam 48 derslik açılmaya hazır. Müdürümüz, öğretmenlerimiz de geldi. Biz de okulumuzun yolunu yaptık hazır. Başka neler yapabiliriz diye bakıyoruz. Çözemediğimiz sorunları emin olun çözeceğiz.

“Yeşilkent yıllardır alamadığı hizmeti alıyor”

Yeşilkent yıllardır alamadığı hizmeti alıyor. Diğer mahallelerimizde alamadıkları hizmetleri alacak. Biz geleceğin Avcılar’ını geleceğin belediyeciliğini göstermek için var gücümüzle çalışacağız. Halkla birlikte halkın içinde çözebildiğimiz sorunları tüm gücümüzle çözmeye devam ediyoruz.  

“Az maliyetle çok iş, etkin ve verimli kaynak kullanımı bizim ilkelerimiz”

Zorluklarımız dertlerimiz sıkıntılarımız var. Hem ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durum hem belediyemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durum. Biz az maliyetle çok işler yapmaya, arkadaşlarımızla birlikte devam ediyoruz. Az maliyetle çok iş, etkin ve verimli kaynak kullanımı bizim ilkelerimiz ve prensiplerimiz bunu da çalışma arkadaşlarımızla başarıyoruz. Avcılardan tüm dünyaya örnek bir model ortaya koyuyoruz."

Avcılar'da kentsel dönüşüm hız kesmiyor! 2 günde 15 bina yıkıldı!