Avrasya Tüneli'nin temel tarihi Ahmet Arslan'a istifa ettirecekti!

Avrasya Tüneli'nin temel tarihi Ahmet Arslan'a istifa ettirecekti! Avrasya Tüneli'nin temel tarihi Ahmet Arslan'a istifa ettirecekti!

Mega projelerden İstanbul trafiğine nefes aldıracak Avrasya Tüneli, 20 Aralık 2016 tarihinde açılıyor.Avrasya Tüneli Projesi, ona en çok emek harcayan isimlerden Bakan Arslan’ım istifanın eşiğinden döndürmüş.

Denizin altından İstanbul’un Avrupa ve Asya yakalarını bağlayacak Avrasya Tüneli Projesi, ona en çok emek harcayan isimlerden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı kendi anlatımıyla  istifanın eşiğinden şöyle döndürmüş: “24 Şubat 2011 tarihinde Devlet Planlama Teşkilatı, Maliye Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı bürokratları ile gece saat 02.00-02.30 civarında temeli 26 Şubat’ta atmak için çalışıyoruz. Hazine ve Maliye bürokratları ödenek vereceği için sıkı bir pazarlık içerisinde idik. Projenin temelinin o dönem Başbakanımız olan Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü olan 26 Şubat’ta atılmasını planladık. Gece yarısına kadar süren görüşmelerde Hazine, DPT ve Maliye bürokratlarını ikna etmek kolay olmadı. Ben iki gün içerisinde temel atmayı yetiştiremezsem istifa etmeyi kafama koymuştum. Ama yoğun bir çaba ile temelini atmayı başardık. Şimdi de açılışı için gün sayıyoruz.”Star