AXA SİGORTA konut portföyünü yeniledi!

AXA SİGORTA konut portföyünü yeniledi! AXA SİGORTA konut portföyünü yeniledi!

Evim Sigortası'nın teminatlarını müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına göre güncelleyen AXA Sigorta, yeni ürünü Lüks Evim Sigortası’nı da kullanıma sundu...AXA Sigorta, evinde yaşayacağı her türlü soruna karşı kendisini ve ailesini güvence altına almak isteyenler ve “Kıymetini Kaybetmeden Bilenler” için konut sigortası ürünlerini yeniledi. Mevcut ürün Evim Sigortası yeni teminatlarla iyileştirilirken, Lüks Evim Sigortası adlı yeni ürün de müşterilerin kullanımına sunuldu. AXA Sigortalılar ihtiyaca göre diledikleri şekilde düzenlenmek üzere esnek bir yapıda hazırlanan ürünler sayesinde ister ev sahibi ister kiracı olsunlar, standart teminatların yanı sıra bina veya eşya teminatlarından diledikleri teminatları seçerek varlıklarını ve sevdiklerini koruma altına alabilecek.

Fortune Turkey’de yer alan habere göre; Hem Evim Sigortası hem de Lüks Evim Sigortası yangın, hırsızlık, doğal afetler, terör olayları gibi durumlarda konutu teminat altına alıyor; konutta kullanılan mobilyalar ve evdeki cihazlarda meydana gelebilecek hasarlar ve yaşanabilecek acil durumlardan doğan tedavi masraflarını karşılıyor. Ayrıca çocuk bakımından tıbbi yardıma kadar pek çok asistans hizmeti sunuyor. Ev sahiplerine evin hasar görmesinden dolayı kira alamamaları durumunda ve kiracılara kirası ödenmiş evin oturulamayacak duruma gelmesi halinde kira desteği sağlıyor. 10 bin TL’ye kadar hasarlar, ekspertiz ziyaretinden itibaren 2 iş günü içerisinde ödeniyor. Lüks Evim Sigortası tüm bunlara ek olarak jeneratör, havuz ekipmanı gibi makinelerdeki beklenmedik hasarlar ve elektrik akşamında meydana gelen zararlara karşı da koruma sağlıyor.

"Kıymetini kaybetmeden bilelim"

Sigorta penetrasyonunun düşük olduğu Türkiye’de konut sigortasının öneminin ve kapsamının yeterince anlaşılmadığını düşünen AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan, “Konut sigortası ürünleri sıklıkla DASK ile karıştırılıyor. ALCA olarak sevdiklerimizin ve varlıklarımızın kıymetini kaybetmeden bilmenin önemine inanıyoruz. "Bu sebeple insanların daha iyi bir yaşam sürmelerini sağlama misyonumuz çerçevesinde ürünlerimizi acentelerimizden de gelen geri bildirimlerle sürekli gözden geçiriyoruz. Her iki ürünümüzde de müşterilerimize daha modüler ve esnek bir yapı sunuyor, ihtiyaçlarının tam anlamıyla karşılanmasını sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemde stratejik ajandamızda da önemli bir yeri olan konut sigortalarını yenileyerek AXA olarak farkımızı ortaya koyacağımıza inanıyorum” diyor.

İşcan, sahip olduklarımızın zarar görmeden önce koruma altına alınmasının önemine dikkat çeken “Kıymetini Kaybetmeden Bilenler” kampanyasının altıncı filmiyle ilgili de şu değerlendirmeyi yapıyor: “Büyük beğeni toplayan kampanyamız bugüne kadar 85 milyondan fazla izlemeye ulaştı. Ürün satışı kadar ülkemizde sigorta bilincini artırmaya yönelik olarak da hayata geçirdiğimiz bu kampanyaya şimdi de konut ürünümüzle devam ediyoruz.”