Aydın'da makilik yangını çıktı!

Aydın'da makilik yangını çıktı! Aydın'da makilik yangını çıktı!

Aydın'da makilik yangını çıktı. Kuyucak ilçesinde çöplük olarak kullanılan arazide çıkan yangının makiliğe sıçraması sonucu 10 hektarlık alan zarar gördü. Yangına havadan 4 helikopter ve 1 amfibi tipi uçağıyla müdahale etti.Aydın’ın Kuyucak ilçesinde çöplük olarak kullanılan arazide çıkan yangının makiliğe sıçraması sonucu 10 hektarlık alan zarar gördü.


Evlidağ mevkisinde bulunan çöp döküm bölgesinde henüz tespit edilemeyen nedenle çıkan yangına, Nazilli Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri havadan ve karadan müdahale etti. Yangının ormanlık alana sıçramasını önlemeye çalışan ekiplerin arazinin dağlık olması nedeniyle zorlandıkları gözlendi. 


Nazilli Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, 70 orman söndürme işçisi, 8 teknik personel, 7 orman yangın söndürme arazözü, 5 tanker, 2 dozer, 2 belediyeye ait yangın söndürme aracı ve kepçe ile yangına müdahale ettiklerini belirti.


Yangına, arazinin yapısı ve yoğun duman nedeniyle havadan 4 helikopter ve 1 amfibi tipi uçağıyla müdahale edildiğini hatırlatan Sönmez, 10 hektarlık alanın yangında zarar gördüğünü söyledi.


Sönmez, yangının ormanlık alana sıçramadan tamamen kontrol altına alındığını kaydetti. 


AA