27 / 03 / 2023

Aydınlar ve Şahenk'ten çocuk hastanesi!

Aydınlar ve Şahenk'ten çocuk hastanesi!

Doğuş ve Acıbadem grupları arasında yapılan protokolle Türkiye'nin tam teşekküllü çocuk hastanesi yapılacak. Ferit Şahenk, "Uzun zamandır hayalini kurduğum bir çocuk hastanesi projesi vardı" dedi.İstanbul'da 0-16 yaş gurubu çocuklara yönelik tanı ve tedavi hizmeti vermek amacıyla kurulacak olan Çocuk Hastanesi için Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk protokol imzaladılar. 


Acıbadem Üniversitesi ve Şahenk işbirliğiyle kurulacak hastane; çocuklara özel olarak tasarlanacak ve Türkiye'nin ve bölgenin tam teşekküllü çocuk hastanesi olacak. Ferit Şahenk, "Uzun zamandır hayalini kurduğum bir çocuk hastanesi projesi vardı. Mehmet Ali Aydınlar ile hayalimi gerçekleştirmeye çok yakınım. Yalnızca çocuklar için, doğumdan itibaren onları kucaklayacak dünyadaki en ileri teknolojileri ve Ar-Ge'yi bünyesinde barındıracak olan hastane projesi gerçekleşme yolunda" dedi. 


Mehmet Ali Aydınlar ise, "Bu hastane, çok sayıda çocuğun sağlığına kavuşmasına destek olacak. Burada çalışacak her personel pedagojik eğitimden de geçirilecek" diye konuştu. 


Sabah
Geri Dön