Aziz Yıldırım`a en iyi villa ödülü

Aziz Yıldırım`a en iyi villa ödülüTürkiye'de ilk kez gerçekleştirilen Altın Proje Türkiye Konut Ödülleri'nde birinci olan projeler açıklandı. Dereceye giren Altın Projeler, 5 Şubat tarihinde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.
24 Proje Yönetim tarafından, Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda, gerçekleştirilen "Altın Proje Türkiye Konut Ödülleri"nde ödüle layık görülen projeler açıklandı. 5 Şubat 2008'de gerçekleşen Türkiye Konut Ödülleri'nde, Özel ve Proje Kategorileri'nde 10 prestijli ödül sahiplerini buldu. Altın Proje ödülleri bilinçli konut, bilinçli konut üreticisi ve bilinçli tüketiciye dikkat çekmeyi hedefliyor.


Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlik paneli ve sonrasındaki ödül töreni ile konut sektörüne ürün ve hizmet sağlayan firmaların ortak problemleri dile getirildi. Aynı zamanda bu organizasyonla, toplu konut sektörünün geliştirilmesi konusunda aktif bir platform yaratılmasının amaçlandığı dile getirildi.


Tören öncesi gerçekleştirilen "Konutta Farklılaşma" temalı panelde Siemens adına konuşma yapan Siemens Ev Aletleri Satış Direktörü, Haluk Çelebioğlu, "Siemens olarak bu projede bulunma amacımız, ideal konutu tartışabileceğimiz bir ortamın yaratılmasına destek olmak ve bu anlamda düzenlenen bu yarışma ile sektördeki kaliteyi artıracak bir çalışmaya imza atmaktır. Tüketicilerin yaşamlarını kolaylaştıran optimal çözümleri ve bu koşullarda sunulması gereken çözümlerin nasıl olması gerektiğini tartışmak ve ortak bir kalite anlayışında buluşmaktır. Bizce bu platformun farklılığı sektörün son dönemde kazandığı dinamik ivmeye uygun bir şekilde tüketici dostu bir yaklaşımın yansıması olmasından kaynaklanıyor. Bu yıl ilki gerçekleşen projeye ankastre sektörünün öncü markası olarak destek vermekten büyük gurur duyuyoruz." derken, projenin geleceğiyle ilgili olarak "Dileğimiz, bu oluşumun tüm Türkiye'yi kucaklayacak bir platform olması. En son yeniliklerin ve çözümlerin herkes tarafından paylaşılabileceği dolayısıyla, toplamda yaşam kalitesini yükseltecek bir standardizasyonun yaratılabilmesi... Önümüzdeki yıllarda daha çok konuta ulaşabilmeyi ve daha çok projenin katılımını bekliyoruz " sözlerini ekledi.


 


Tüketici beklentileriyle birlikte konut sektöründe ortaya çıkan markalaşma ve farklılaşma ihtiyacına yanıt veren bir adım olarak ortaya çıkan Altın Proje - Türkiye Konut Ödülleri'ne sadece güncel olarak satışta bulunan konut projeleri katılabildi. Yaklaşık yirmi farklı kategoride toplam 26 firmanın 28 projeyle katıldığı Altın Proje - Türkiye Konut Ödülleri'nde büyük, orta, küçük apartman siteler, villalar konut siteler, villa siteler gibi farklı proje kategorilerinde 14 finalist altın ödüller için yarıştı. Aynı şekilde konut seçiminde bireyselleşmeyi ön planda tutanlar için oluşturulan "insana, doğaya, şehre, çağdaşlığa saygı ve tüketici gözü" gibi başlıklar altında "Platin" özel ödül kategorileri yer aldı.


Altın Proje Ödülleri:


Büyük Apartman Site kategorisinde Dündar İnşaat'a ait Incity,


Orta Apartman Site kategorisinde Ağaçkakan İnşaat'a ait Miyansera Evleri ile Yeşilyurt İnşaat'a ait Yeşilyurt Konutları,


Küçük Apartman Site kategorisinde Ege Grup'a ait Ege Botanik Konutları,


Villa - Konut Site kategorisinde Doğa Gayrimenkul'e ait Emirgan Evleri,


Villa Site kategorisinde A. Yıldırım Uluslararası İnşaat'a ait Millenium Park projeleri Altın Proje Ödülüne layık görüldü.


"Platin" Özel Ödülleri:


Şehre Saygı Ödülü'ne Ege Botanik Konutları,


İnsana Saygı Ödülü'ne Miyansera Evleri,


Doğaya Saygı Ödülü'ne Emirgan Evleri,


Çağdaşlığa Saygı Ödülü'ne Yeşilyurt Konutları,


Tüketici Gözü Ödülü'ne Beşyıldız Sardunya Konutları layık görüldü.