Badırga-Çatalağıl Kavşağı'nın yüzde 95’i tamamlandı!

Badırga-Çatalağıl Kavşağı'nın yüzde 95’i tamamlandı! Badırga-Çatalağıl Kavşağı'nın yüzde 95’i tamamlandı!

Bursa-İzmir arasındaki mesafeyi kısaltacak Badırga-Çatalağıl Kavşağı'nın yüzde 95’i tamamlandı. AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, proje hakkında açıklamalarda bulundu. 

Bursa-İzmir arasındaki mesafeyi kısaltacak çalışmalarda sona yaklaşıldı. Badırga-Çatalağıl Kavşağı'nın yüzde 95’i tamamlandığını söyleyen AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, AK Parti’nin 16 yıldır millete hizmet yolunda çok önemli çalışmaları gerçekleştirdiğini söyledi.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, hali hazırda Avrupa'nın en büyük dünyanın ise 4'üncü büyük otoyolu konumundaki İstanbul- Bursa-  İzmir  otoyol projesinin tamamlandığında dünyanın en uzun 1'inci ve 5'inci asma köprülerini de içerisinde barındıracağını söyleyen Esgin, şu açıklamalarda bulundu:

"Türkiye'nin en büyük yatırımlarından birisi 29 Ekim 2019'da açılacak. Bu projenin çalışmalarında sona yaklaşıyoruz. Ayrıca Bursa İzmir mevcut karayolunda da düzenlemeler yapıyoruz. Bursa-Karacabey yolu üzerinde de 3 tane köprülü kavşağı hizmete açtık. Badırga-Çatalağıl kavşağında da çalışmaların yüzde 95'i tamamlandı.

En kısa zamanda da burayı hizmete açacağız. Bulunduğumuz Gölkıyı ve Seyran köprülü kavşağı ise birkaç gün önce hizmete açıldı. AK Parti 16 yıldır milletimize hizmet yolunda çok önemli çalışmaları gerçekleştiriyor. Bursalılar için bu yapılan yatırımların ve hizmetlerin hayırlı olmasını diliyorum."