Bağcılar Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Merkezi'ne kavuşuyor!

Bağcılar Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Merkezi'ne kavuşuyor! Bağcılar Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Merkezi'ne kavuşuyor!

Depreme karşı bilinçlendirme amaçlı projelerin hayata geçirildiği İstanbul Bağcılar’ da 13 bin 250 metrekarelik bir alan üzerinde Mahmutbey Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Merkezi inşa edilecek...
Geçtiğimiz hafta Çanakkale'de meydana gelen sarsıntı ülkemizi deprem gerçeğiyle yeniden yüz yüze getirdi. Depreme karşı bilinçlendirme amaçlı projelerin hayata geçirildiği Bağcılar'da 13 bin 250 metrekarelik bir alana Mahmutbey Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Merkezi inşa edilecek, Merkezde uzmanlar tarafından deprem ile ilgili tatbiki bilgiler verilecek. Similatör odalarında bizzat sarsıntıyı yaşayacak olan öğrenciler, deprem anında ne yapmaları gerektiğini uygulamalı olarak öğrenecekler. 


Faylar kuşağında yer alan ülkemiz, geçtiğimiz hafta Çanakkale Saros Körfezi'nde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki sarsıntıyla yeniden deprem gerçeğiyle karşılaştı. Mahmutbey Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Parkı Projesi tamamlandığında önemli bir tesis olarak hizmet verecek.Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında depreme dayanıklı, otoparklı ve asansörlü konutların inşa edildiği ilçede önemli bir projenin adımı atılacak. Mahmutbey Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Parkı olarak hazırlanan proje tamamlandığında depreme karşı bilinçlendirme çalışmalarına ev sahipliği yapacak. Projede trafik eğitim parkı, trafik eğitim binası, deprem parkuru, similatörlü deprem odası, küçük odalar halinde eğitim amaçlı kullanılacak hastane, okul ve tren istasyonu bulunacak. 

Trafik Eğitim Parkı'nda öğrencilere trafikle ilgili bilgi verilecek. Ulaşım araçlarında nasıl davranmaları ve nasıl oturmaları gerektiği anlatılacak. 

Yine eğitim odasındaki boyama aktivitelerinde de trafik ışıkları tanıtılacak. Öğrenciler, eğitim odasında otomobilleri tanıyarak direksiyon başında ne yapmaları gerektiğini tatbiki olarak öğrenecekler.Büyükçekmece Gazetesi