Bağcılar'da deprem izolatörlü Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşa ediliyor!

Bağcılar'da deprem izolatörlü Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşa ediliyor!Sağlık Bakanlığı tarafından Bağcılar'da 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi inşa ediliyor. Hastane inşaatının 2.5 yıl sonra bitmesi hedefleniyor.


Sağlık Bakanlığı tarafından Bağcılar'a 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi inşa ediliyor. Sabah'tan Zeynel Yaman'ın haberine göre; 2.5 yıl sonra bitirilmesi hedeflenen hastane, ameliyathaneden anne oteline kadar farklı birimleriyle bölgeye hizmet verecek. Güncel deprem yönetmeliğe göre tasarlanan binanın temelinde 196 adet sismik deprem izolatörü kullanılacak.

İstanbul'un en kalabalık ilçeleri arasında bulunan Bağcılar, son teknolojiyle donanımlı yeni bir hastaneye kavuşacak. Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin inşaatı başladı. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerleşkesine yapılan bina toprak üstünde hastane fonksiyonu olan 12 kattan oluşuyor. Binanın zemininde ise 567 araçlık otopark ve deprem izolatör katı olacak. 196 adet izolatörün bulunacağı sismik izolasyon sistemi sayesinde hastane binası şiddetli depremlere karşı dayanıklı olacak.

İHTİYAÇ DAHİLİNDE OLAN TÜM MEKANLAR TASARLANDI 

Tam teşekküllü kadın doğum ve çocuk hastanesi olarak hizmet verecek olan sağlık tesisinde; 88'i tek kişilik olmak üzere 300 yatak, 6 ameliyathane, 7 anne oteli, 4 anne bebek uyum odası, 5 bebek bakım odası, 5 çocuk polikliniği, 26 çocuk muayene birimi, 3 çocuk yoğun bakım ünitesi, 4 çocuk müşahede alanı, gün ameliyathanesi, 16 kadın muayene birimi, 26 genel muayene birimi, bekleme ve yemek alanları gibi ihtiyaca yönelik tüm mekanlar yer alacak. 

YÜKSEK TEKNOLOJİSİYLE GÖZ DOLDURUYOR 

Hastane inşaatının başladığı için memnuniyet duyduklarını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "İlçemize yapılan bu hastane nitelikli yatak kapasitesi ve sahip olduğu yüksek teknolojisiyle göz dolduruyor. Ayrıca burası hem bölgenin ihtiyacını karşılayacak hem de bu alandaki hizmet kalitesini yükseltecek. Şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu sağlık tesislerini bizlere kazandıran Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'ya da teşekkür ediyorum" dedi.

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatının 900 gün içinde tamamlanması bekleniyor.

Bağcılar Mahmutbey 1/5000 ve 1/1000 imar planı tadilatı askıda!