11 / 12 / 2023

Bağdat Caddesi'nde kira artış oranları yüzde 28'e ulaştı!

Bağdat Caddesi'nde kira artış oranları yüzde 28'e ulaştı!

Kentsel dönüşüm nedeniyle ailelerin yeni ev arayışına girmesi, eski yapıların yıkılması ve yaz döneminde evliliklerin artması ile birlikte kiralık daire bulmak imkansızlaştı. Bağdat Caddesi'nde kira artış oranları yüzde 28'e ulaştı...Kentsel dönüşüm nedeniyle ailelerin yeni ev arayışına girmesi, eski yapıların yıkılması ve yaz döneminde evliliklerin artması ile birlikte kiralık daire bulmak imkansızlaştı. EVA Gayrimenkul Lisanslı Değerlendirme Uzmanı Deniz Şahinkaya, İstanbul'da kiraların en yüksek olduğu ilçeleri açıkladı. 


Kadıköy ile birlikte Maltepe ve çevrelerinde kiralık daire talebi her geçen gün artarken Şahinkaya: Beşiktaş, Sarıyer, Şişli, Kadıköy ve Ataşehir'in en yüksek kira değerlerini taşıdığını ifade etti. 


ANADOLU YAKASI UÇTU 


Kentsel dönüşüme bağlı dev projeler, ada ve bina bazında yenilemeler nedeniyle Anadolu Yakası genelinde kira değerlerindeki artış, Avrupa Yakası'na oranla yüksek değerlerde gerçekleşti. 


Taşınan ailelerin okul ve iş düzenlerinin bozulmaması için daha çok komşu ilçeleri tercih etmesi dikkat çekiyor. 


BAĞDAT CADDESİ'NDE YÜZDE 28 ARTIŞ


 EVA Gayrimenkul Lisanslı Değerlendirme Uzmanı Deniz Şahinkaya, kentsel yenileme çalışmalarından nasibini alan Bağdat Caddesi'nde kira artış oranlarının yüzde 28'e ulaştığını açıkladı. Şahinkaya, artış değerlerini Kartal'da yüzde 20. Maltepe'de yüzde 13, Beşiktaş'ta yüzde 10 olarak ifade etti. 


BULDUKLARIYLA YETİNİYORLAR


 Geçtiğimiz yıllarda emlakçılar, daha çok ev kiralamak isteyen aileleri ikna etmeye çalışıyordu. Ancak kiralık daire bulmanın bir hayli zor olduğu bugünlerde, ailelerin seçenek değerlendirme şansı kalmadı


Gerçek Vizyon Geri Dön