Bağdat Caddesi'ni inşa etti gözünü eğitim ve sağlığa dikti

Bağdat Caddesi'ni inşa etti gözünü eğitim ve sağlığa dikti

İstanbul'da başta Bağdat caddesi olmak üzere birçok caddeye imza atan işadamı Oflaz, gelecekteki hedefleri arasında eğitim, sağlık ve turizm alanında yatırımlar yapmak olduğunu söylüyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Oflaz Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Oflaz, Kayserili bir işadamı. 1947 yılında Bünyan'da dünyaya gelen Oflaz, sadece iş yaşamında değil spor, siyaset ve toplumsal kuruluşlarda önemli roller üstlendi. Oflaz bununla ilgili olarak, "Sosyal hizmetlere ayırdığım zamanımın yüzde 10'unu kendi işime ayırsaydım Kayseri'nin en zengin işadamı ben olurdum." diyor.

Anormal bir şekilde büyüyerek zengin olmak istemediklerini belirten Muzaffer Oflaz gelecekle ilgili hedefleri arasında sağlık ve eğitim olduğunu belirtiyor. Oflaz, lise ve üniversitenin yanısıra, annesini 47 yaşında kaybettiği için sağlık alanında da yatırım yapmayı istiyor. Bu amaçla Maltepe'de aldığı araziye kurmayı düşündüğü sağlık tesisinin inşaatına bürokratik nedenlerle başlayamadığını belirten Oflaz, kaçak yapılaşmay karşı olduğu için büyük umutla iznin çıkmasını bekliyor. Muzaffer Oflaz, gelecek hedefleri arasında bir de otel projesi bulunduğunu söylüyor.

CADDELERE HAYAT VERDİ

İstanbul'un dünyada 120'nin üzerinde devletten daha büyük, kendi geliriyle geçinen, tamamen özel bütçeye sahip bir şehir olduğunu belirten Oflaz, "İstanbul'da bazı ilk projeleri biz yaptık. İlk sahil kuşaklama kanal projesinde stajer olarak çalıştım. Diploma projem, İstanbul'un su getirmesi ve kirli suyun arıtılıp denize deşarjıdır. 1969'da Bağdat Caddesi'ni ve Bağdat Caddesi'nin altyapısını, Yenikapı Sahil Yolu'nu, Kalamış Rıhtımı'nı ve ilk dere ıslahlarını biz yaptık. İstanbul'da dolaşırken 'Şu yolu, şu alt geçidi, şu kanalizasyonu ben yaptım' dediğim çok projem var." diye konuştu.

(Yeni Şafak)


pus