16 / 08 / 2022

Bahçeşehir Eğitim Kurumları Serik Kampüsü'nün inşaatı başladı!

Bahçeşehir Eğitim Kurumları Serik Kampüsü'nün inşaatı başladı!

Bahçeşehir Eğitim Kurumları Serik Kampüsü inşaatı başladı. Kampüsün önümüzdeki yıl başında tamamlanacağı ve 2021 yılının ilk aylalarından sonra faaliyete geçeceği açıklandı.Türkiye’nin prestijli kurumlarında biri haline gelen Bahçeşehir Eğitim Kurumları Serik Kampüsü inşaatı başladı.

Ayyıldız Gazetesi'nden Osman Türkçe'nin haberine göre; Serikli iş insanları, Baki Çimen, Musa Aksu ve Mehmet Işık’ın ortaklığında gerçekleşen Bahçeşehir Eğitim Kurumları Serik Kampüsü çalışmalarına start verdi. Gedik Mahallesi’nde 18 dönüm üzerinde yapımına başlanan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Serik Kampüsü’nün bin 200 öğrenci kapasiteli olacağı açıklandı. Kampüs içerisinde eğitim bölümleri yanı sıra, spor tesisleri, konferans salonu gibi sosyal donatı alanlarının da olacağı açıklandı. Bahçeşehir Eğitim Kurumları Serik Kampüsü inşaatının önümüzdeki yıl başında tamamlanacağı ve 2021 yılının ilk aylalarından sonra faaliyete geçeceği açıklandı.

Bahçeşehir Eğitim Kurumları Serik Kampüsü kurucuları arasında yer alan Baki Çimen, Bahçeşehir Eğitim Kurumları Serik Kampüsü ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Kurucularımız Musa Aksu ve Mehmet Işık ile birlikte Serik’e bir uluslararası eğitim markası kazandırma ile ilgili son birkaç yıldır bir düşüncemiz vardı. Konu ile ilgili olarak süreli araştırma ve görüşmelerimiz oldu. En sonunda ise Türkiye’nin en prestijli eğitim kuramlarından olan Bahçeşehir Eğitim Kurumları ile görüşme kararı aldık. Görüşmelerimiz neticesinde Serik’e Bahçeşehir Koleji’ni açmayı kabul ettiler. Hem Türkiye’de hem de Dünyanın çeşitli ülkelerinde, üniversite, lise, ortaokul, ilkokul, okul öncesi ve diğer eğitim kurumlarına sahip bu dev kurumu Serik’e kazandırdığımız için çok mutlu ve gururluyuz.

Gedik Mahallemiz sınırları içerisinde inşaatına başladığımız Bahçeşehir Eğitim Kurumları Serik Kampüsü 1200 öğrenci kapasiteli olacak. Son derece modern ve Türkiye’nin örnek eğitim kampüslerinden olacak kurumumuz yaklaşık 18 bin metrekarelik bir alana yani 18 dönüm üzerine kuruluyor. İçerisinde eğitim alanları yanı sıra, 500 kişilik konferans salonu, olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, tenis kortu, mini golf sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, futbol sahası, spor alanları, yeşil alanlar, laboratuvarlar vb. gibi her türlü sosyal, sportif, bilimsel ve sanatsal alanlarda hizmet verecek bölümler de yer alacak.

İnşaatımızın önümüzdeki yılbaşlarında yani 2021 yılı başında biteceği ve kurumumuzun eğitim öğretime hazır hale geleceğini hedefliyoruz. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında da eğitme başlamayı planlıyoruz.

Böyle muhteşem, ancak aynı zamanda çok zor ve büyük bir projeyi güzide ilçemiz Serik’e kazandırdığımız için çok mutluyuz. Serik’in adının bu tür güzel projelerle anılmasının ilçemize değer katacağı inancındayız. Serik’imize ve tüm halkımıza hayırlı olsun.”