28 / 01 / 2023

Bakan Vedat Bilgin açıkladı! 19 bin 501 öğrenciye destek verilecek!

Bakan Vedat Bilgin açıkladı! 19 bin 501 öğrenciye destek verilecek!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 19 bin 501 öğrenciye 73,6 milyon lira eğitim yardımı yapılacağını belirtti. Bakan Vedat Bilgin, ilk, orta ve yüksek öğretime yapılacak yardım miktarını da açıkladı.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden eğitim-öğretim yardımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, "Toplam 19.501 öğrencimize 73.6 Milyon TL eğitim- öğretim yardımı yapacağız" ifadelerini kullandı.

 Bakan Vedat Bilgin açıkladı! 19 bin 501 öğrenciye destek verilecek!

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Bakan Vedat Bilgin'in açıklamaları şu şekilde:

''Aziz hatıraları milletimizin sinesinde yer alan şehitlerimizin çocuklarının ve harp/vazife malullerimizin hem kendileri hem de çocukları için 2021-2022 eğitim öğretim yardımı ödemelerini 22 Ekim 2021 Cuma günü gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda, ilköğretim için 2.697 TL, ortaöğretim için 4.045 TL, yükseköğretim için 5.394 TL olmak üzere toplam 19.501 öğrencimize 73.6 Milyon TL eğitim- öğretim yardımı yapacağız. Sevgili öğrencilerimize derslerinde başarılar dilerim. Allah zihin açıklığı versin.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.''

Ailelere konut, çeyiz ve çocuk parası ödenecek!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön