19 / 08 / 2022

Bakanlık'tan Atatürk Havalimanı taşınmasıyla ilgili açıklama!

Bakanlık'tan Atatürk Havalimanı taşınmasıyla ilgili açıklama!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na 30 ve 31 Aralık'ta yapılması planlanan büyük taşınmanın ertelenmesi ile ilgili; taşınma sürecinin titizlikle ve eksiksiz olarak tamamlanmasının planlandığı belirtti.Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na 30 ve 31 Aralık'ta yapılması planlanan büyük taşınmanın ertelenmesi ile ilgili açıklama yaptı.

Hürriyet Gazetesi'nden yer alan habere göre, açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Taşıma işlemi 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle hızlandırılacak ve yolcu konforundan taviz verilmeden Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na uçak seferleri ve yer hizmetleri kademeli olarak taşınacaktır."

SÜREÇ KADEMELİ OLACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na yapılacak büyük taşınma işlemiyle ilgili şöyle denildi: "Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı 29 Ekim 2018 tarihinde hizmete girmiş ve 1 Kasım 2018 tarihi itibariyle havalimanından uçuşlar başlatılmıştır. İlk etapta günde 10 sefer gerçekleştirilen İstanbul Havalimanı'nda 10 Aralık tarihi itibariyle yeni seferler konulmuştur. Yıllık 70 milyona yakın yolcunun kullandığı Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na yapılan taşıma işleminin güvenli şekilde gerçekleştirilmesi ve taşıma sonrasında yolcu konforunda herhangi bir aksaklık yaşanmaması amacıyla bu süreç kademeli olarak yapılmaktadır. 

KADEMELİ TAŞINMA HIZLANDIRILACAK

"Bu büyüklükteki bir operasyonun gerçekleştirilirken havayolu ve yer hizmetleri firmaları çalışanlarının da eğitimleri, kullanılacak ekipmanların taşınması, kurulumu ve kullanılması süreçleri de titizlikle izlenmekte bu sürecin eksiksiz olarak tamamlanması planlanmaktadır. Bu doğrultuda kademeli olarak gerçekleştirilen taşıma işlemi 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle hızlandırılacak ve yolcu konforundan taviz verilmeden Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na uçak seferleri ve yer hizmetleri kademeli olarak taşınacaktır."

İstanbul Havalimanı’na taşınma kararı ertelendi!

İstanbul Havalimanı'na kademeli taşınılacak!